BEAUTY NUTRITION

BLOG

20.02.2019

Personalny dietetyk: jak wygląda współpraca z dietetykiem?

Wielu z Was chciałoby rozpocząć swoją przygodę ze zdrowym i mądrym odżywianiem. Niektórzy pragną pozbyć się zbędnych kilogramów, inni zbudować masę mięśniową, a jeszcze inni po prostu przytyć. Współpraca z dietetykiem jest łatwiejsza, niż Ci się wydaje. Tak naprawdę efekty zależą w dużej mierze od Twojego wysiłku. Jeśli wreszcie chcesz osiągnąć wymarzony cel, podejmij współpracę z personalnym dietetykiem. Poniżej odnajdziesz odpowiedzi na pytania, najczęściej zadawane przez osoby, chcące rozpocząć podróż ku zdrowemu odżywianiu. Zapraszamy!

Dieta i dietetyk - słowa, które straszą!

Wielu z nas wzdryga się na sam dźwięk słowa “dieta”. Niestety - przez “cudowne” odchudzające jadłospisy dieta zyskała pejoratywny charakter. Tymczasem dieta to nic innego jak sposób odżywiania. Bez względu na to, czy pochłaniasz mnóstwo słodyczy, gazowanych napojów, czy też odżywiasz się samymi warzywami - zawsze masz jakąś dietę. Dietę zmieniasz w zależności od celów, które chcesz osiągnąć. Możesz po prostu zmodyfikować nawyki żywieniowe, dzięki którym schudniesz, przytyjesz, zbudujesz masę mięśniową lub zniwelujesz część chorób. Dieta nie jest zatem czymś strasznym - to Twój codzienny sposób odżywiania.

Również dieta odchudzająca nie musi kojarzyć się źle. Oczywiście, wiele osób ma w tym momencie przed oczami dwa liście sałaty i szklankę wody. Tymczasem mniej kaloryczne jedzenie często jest równie pyszne! Wiele zależy od przypraw, sposobu przyrządzenia posiłku oraz naszej fantazji. Ani odchudzanie, ani tym bardziej dieta nie muszą być straszne.

Czy istnieje dieta uniwersalna?

Nie. Każdy z nas jest inny i potrzebuje różnych rzeczy. Młoda, bezdzietna kobieta, pracująca w pozycji siedzącej i śpiąca 3-4 godzin na dobę będzie potrzebowała innego żywienia niż aktywny, pracujący fizycznie mężczyzna w średnim wieku. Wiele zależy od naszego trybu życia, zamiłowania do sportu oraz ilości czasu, jakim dysponujemy. Zjedzenie mnóstwa węglowodanów na śniadanie, podczas gdy kolejne 8 godzin spędzamy przed komputerem, może okazać się złym pomysłem. Inaczej jednak będzie, jeśli kolejne godziny po takim śniadaniu przeznaczymy na pracę fizyczną. Dieta powinna być zatem dobrana bardzo indywidualnie, sporządzona w oparciu o tryb życia danej osoby, jej preferencje, choroby i możliwości.

Personalny dietetyk - jak wygląda współpraca?

Personalny dietetyk online to bardzo wygodna sprawa. Po pierwsze - nie musisz wychodzić z domu, by otrzymać odpowiednie porady. Po drugie - jesteś w stałym kontakcie ze swoim dietetykiem, w każdej chwili możesz wysłać do niego wiadomość i umówić się na konsultację przez Skype lub rozmowę telefoniczną. Po trzecie, zawsze otrzymujesz jadłospis, dopasowany do Twoich celów oraz możliwości. Cierpisz na Hashimoto? Nie możesz spożywać glutenu? Nie lubisz pora lub papryki? Wszystkie Twoje życzenia oraz ograniczenia będą uwzględnione w diecie.

Współpraca z Beauty Nutrition jest niezwykle prosta. Na początku oferujemy Ci pakiet na start - miesiąc, w którym jesteśmy do Twojej dyspozycji. Na początku przeprowadzimy z Tobą dokładny wywiad. Chętnie zobaczymy wyniki badań, dowiemy się, jakie produkty lubisz, a których nie chcesz spożywać i jaka jest Twoja aktywność w ciągu dnia. Następnie:

  • dobieramy odpowiednią dietę, przesyłamy Ci materiały w formie pdf. Mogą być to również infografiki, listy zakupów, zamienniki posiłków lub danych produktów itp.,

  • konsultujemy z Tobą sporządzone materiały - chętnie rozwiejemy rozwiejemy wątpliwości i wyjaśnimy różne kwestie. Możemy porozumiewać się mailowo lub telefonicznie,

  • przez 30 dni dajemy Ci odpowiednią dawkę motywacji. Możemy też kontrolować efekty oraz wprowadzać zmiany.

Po tym czasie Ty decydujesz, czy kontynuujemy naszą współpracę. Jeśli taki model będzie Ci odpowiadał, zaproponujemy Ci przedłużenie naszego wsparcia tak długo, jak będziesz tego potrzebować. Osiągnij wymarzone efekty z dietetykiem personalnym!

Niniejsza informacja o użyciu plików Cookies jest częścią Polityki Prywatności.
Aby dowiedź się więcej o Beauty Nutrition oraz o tym jaki sposób chronimy informacje o użytkownikach strony beautynutrition.pl przeczytaj Politykę Prywatności.
Polityka cookies