Ile kosztuje operacja zmniejszenia piersi u mężczyzn?

Czy po zmniejszeniu piersi pozostają blizny?

Jeśli rozważasz przeprowadzenie operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn, powinieneś zadać kilka pytań, aby upewnić się, że uzyskasz najlepszy możliwy rezultat. Poniżej wymieniono koszty związane z operacją zmniejszenia piersi u mężczyzn przeprowadzaną w warunkach gabinetowych i ambulatoryjnych. Ponadto w tym artykule znajdziesz informacje na temat procesu rekonwalescencji po operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Nie zapomnij też przeczytać o możliwościach finansowania zabiegu.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu beautymagazine.com.pl

Zmniejszanie piersi u mężczyzn w warunkach ambulatoryjnych

Zmniejszanie piersi u mężczyzn w warunkach ambulatoryjnych jest często wykonywanym zabiegiem, a jego cena może być bardzo zróżnicowana. Większość mężczyzn jest w stanie wrócić do pracy w ciągu dwóch do trzech dni po zabiegu. Chociaż niektórzy wymagają dłuższego okresu rekonwalescencji, większość osób może powrócić do normalnej aktywności w ciągu miesiąca. Przez pierwszy tydzień po zabiegu należy nosić odzież uciskową, aby zminimalizować obrzęk. W ciągu czterech tygodni mężczyźni mogą zazwyczaj wrócić na siłownię lub powrócić do swoich normalnych zajęć.

Koszty ambulatoryjnej operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn różnią się w zależności od rodzaju wykonywanej operacji. Na przykład, jeśli cierpisz na ginekomastię, koszty zabiegu może pokryć Twoje ubezpieczenie. Jeśli chcesz zmniejszyć męskie piersi tylko ze względów kosmetycznych, być może będziesz musiał zmienić leki na receptę. W takim przypadku konieczne będzie zatwierdzenie przez ubezpieczyciela wszelkich zmian w przyjmowanych przez Ciebie lekach. Chirurg będzie jednak mógł zaproponować Ci inne leki, które możesz wypróbować.

Podczas operacji w niewidocznych miejscach klatki piersiowej zostaną wykonane nacięcia. Chirurg usunie nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej oraz może zmienić położenie brodawki sutkowej. Powrót do zdrowia jest zazwyczaj bezbolesny, ale przez następne trzy do czterech tygodni należy unikać forsownych ćwiczeń. Prawdopodobnie wystąpią jednak pewne zasinienia i obrzęk, co jest normalne po zabiegu. Jeśli jednak obawiasz się tych efektów ubocznych, zawsze możesz skorzystać z dalszego leczenia w gabinecie lekarskim.

Po operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn będziesz mógł cieszyć się nową pewnością siebie i bardziej płaską klatką piersiową. Jeśli od dłuższego czasu zmagasz się z ginekomastią, zabieg zmniejszenia piersi u mężczyzn może być rozwiązaniem Twojego problemu. Poprawi to także Twój ogólny wygląd i zmniejszy ryzyko powikłań zdrowotnych. Jeśli nie powiodły się próby odchudzania, zaleca się zwrócenie się o pomoc do wykwalifikowanego chirurga plastycznego.

Koszt ambulatoryjnej operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn wynosi od 4 790 do 8 000 USD. Ten zabieg chirurgiczny polega na usunięciu dodatkowej tkanki tłuszczowej i gruczołowej z okolicy klatki piersiowej. Następnie obszar ten zostanie ukształtowany tak, aby wyglądał bardziej naturalnie, zgodnie z konturem ciała. Cena zabiegu wynosi około 8 000 USD lub więcej, ale z pewnością będziesz zadowolony z rezultatów. Z pomocą chirurga plastycznego możesz cieszyć się bardziej wyrzeźbioną klatką piersiową bez kłopotów z noszeniem tank topu.

Ginekomastia to stan, w którym u mężczyzn pojawiają się zbyt duże piersi. Problem ten dotyczy od 40 do 60 procent mężczyzn i może być spowodowany zaburzeniami równowagi hormonalnej, otyłością lub przyjmowaniem niektórych leków. Może dotyczyć jednej lub obu piersi, ale nie ma powodu, aby unikać operacji, jeśli jesteś zdrowy i zadowolony ze swojego wyglądu. Niezależnie od tego, ile pieniędzy jesteś w stanie zapłacić, operacja zmniejszenia piersi u mężczyzn jest doskonałym rozwiązaniem problemu obwisłych, nadmiernie powiększonych piersi.

Opcje finansowania operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn

Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto zapoznać się z możliwościami finansowania. Niektórzy ubezpieczyciele mogą pomóc w sfinansowaniu zabiegu. Korzyści wynikające z ubezpieczenia nie są jednak uniwersalne. Istnieją ograniczenia w zakresie pokrycia kosztów przez ubezpieczyciela, dlatego należy skontaktować się z dostawcą planu, aby poznać dokładne limity polisy. Inni ubezpieczyciele mogą pokrywać tylko część kosztów zabiegu. W takim przypadku można rozważyć zaciągnięcie pożyczki osobistej na opłacenie zabiegu.

Niektóre plany ubezpieczeniowe pokrywają koszty operacji ginekomastii, ale nie operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn. Choć niektóre polisy ubezpieczeniowe obejmują operację ginekomastii, należy pamiętać, że zazwyczaj nie pokrywają one całkowitego kosztu zabiegu. W wielu przypadkach pacjent będzie odpowiedzialny za część kosztów, jeśli jego firma ubezpieczeniowa pokryje całość zabiegu. Dlatego też, jeżeli polisa ubezpieczeniowa pokrywa część kosztów, pacjent może uzyskać częściowy zwrot kosztów.

Jeśli zdecydowałeś się na operację zmniejszenia piersi u mężczyzn, musisz znaleźć chirurga plastycznego, który będzie chciał z Tobą współpracować. Wielu chirurgów oferuje opcje finansowania w zależności od Twojego budżetu. Niektórzy chirurdzy oferują miesięczne plany płatności, co może być łatwiejsze do opanowania. Można także obejrzeć galerię zdjęć, aby zorientować się, czego można się spodziewać podczas operacji. Jeśli zdecydowałeś się na sfinansowanie operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn, prawdopodobnie przez krótki czas będziesz musiał nosić odzież podtrzymującą. Pomoże to w walce z obrzękiem i ułatwi prawidłowe gojenie się nowego kształtu klatki piersiowej. Chociaż operacja zmniejszenia piersi u mężczyzn jest na ogół bezbolesna, przez cztery tygodnie po zabiegu należy powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego. Po zagojeniu się ran po operacji można zazwyczaj powrócić do codziennych zajęć.

Lending USA to kolejna możliwość sfinansowania operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn. Firma ta oferuje finansowanie za pośrednictwem różnych firm oferujących medyczne karty kredytowe. Wniosek można złożyć online, a zgodę można uzyskać w ciągu 48 godzin. Do wyboru są sześcio- i sześćdziesięciomiesięczne plany spłaty. Dzięki tym opcjom finansowania nie trzeba się martwić o dużą kwotę ryczałtu – stopa procentowa będzie niższa niż miesięczne płatności w ramach planu płatności. Dzięki planowi płatności dopasowanemu do Twojego budżetu, możesz być na dobrej drodze do wykonania zabiegu bez dużego obciążenia finansowego.

Firma oferuje plan płatności dopasowany do każdego budżetu. Większość opcji finansowania można spłacić w ciągu trzech do sześciu miesięcy. Można również ubiegać się o kartę kredytową CareCredit, wiodącej firmy finansującej usługi medyczne. Ta karta kredytowa jest wygodna i działa tak samo jak zwykła karta kredytowa. Firma ta akceptuje ponad 200 000 podmiotów świadczących usługi medyczne w całym kraju. Można także ubiegać się o specjalny program, który oferuje nieoprocentowane finansowanie.

Powrót do zdrowia po operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn

Zmniejszenie piersi u mężczyzn jest prostym zabiegiem, ale powrót do zdrowia nie trwa długo. Zabieg jest zwykle wykonywany w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym z sedacją. Rekonwalescencja przebiega podobnie jak w przypadku liposukcji. Pojawia się pewien obrzęk i bolesność, ale w ciągu jednego do dwóch tygodni pacjent powinien być w stanie powrócić do normalnej aktywności. Lekarz zaleci stosowanie odzieży uciskowej, którą należy nosić przez kilka dni po zabiegu. Należy także zaplanować terapię masażem limfatycznym po zabiegu. Po operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn możesz powoli wracać do ćwiczeń.

W ciągu pierwszych kilku tygodni po operacji powinieneś nosić odzież uciskową, aby ograniczyć obrzęk i ułatwić gojenie. W pierwszym tygodniu po operacji nie należy przebywać na słońcu i należy nosić odzież uciskową. W czwartym tygodniu można zaprzestać noszenia odzieży uciskowej. Po upływie tego okresu nacięcia całkowicie się zagoją. Można także powrócić do lekkiej aktywności, ale przez trzy do czterech tygodni należy unikać ćwiczeń siłowych i intensywnego wysiłku fizycznego.

Po operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn należy przez kilka dni odpoczywać i dokładnie stosować się do zaleceń chirurga. W ciągu pierwszego tygodnia mogą wystąpić siniaki i obrzęk. Noś kamizelkę uciskową i ćwicz, jeśli zaleci to chirurg. Należy jednak pamiętać, aby nie wywierać zbyt dużej siły, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na wyniki zabiegu. Jednak po zmniejszeniu się obrzęku można powrócić do normalnej aktywności. Po upływie pierwszego tygodnia pacjent powinien wrócić do pracy w ciągu tygodnia.

Po zabiegu przez pierwsze dwa dni pacjent będzie prawdopodobnie nosił odzież uciskową. W tym czasie należy nadal uczęszczać na wizyty pooperacyjne w celu monitorowania postępów. W celu zmniejszenia obrzęku i bólu na klatkę piersiową można także stosować okłady z lodu. Nie należy przykładać okładów z lodu bezpośrednio do klatki piersiowej, ponieważ może to spowodować zakażenie. Przez co najmniej dwa tygodnie należy unikać picia alkoholu i palenia papierosów. Zaleca się stosowanie lekkostrawnej diety, bogatej w błonnik, oraz wypijanie dużej ilości wody, aby ułatwić organizmowi gojenie się ran po operacji zmniejszenia piersi u mężczyzn.

Bezpośrednio po operacji należy odpoczywać przez trzy do czterech dni. Niezbędne jest także picie dużej ilości czystych płynów i wody. Zaleca się picie wody i soków owocowych, jednak przez co najmniej tydzień po zabiegu należy unikać podnoszenia ciężarów i forsownych ćwiczeń. W ciągu pierwszych 72 godzin po zabiegu należy nadal pić dużo wody i unikać picia alkoholu oraz palenia tytoniu. Pomoże to w możliwie najłagodniejszym przebiegu rekonwalescencji. Jeśli to możliwe, po operacji należy wznowić aktywność fizyczną.

Po zabiegu konieczne będzie przestrzeganie diety i przestrzeganie reżimu ćwiczeń, aby utrzymać ostateczny kształt i kontur klatki piersiowej. Rezultaty będą widoczne dopiero po sześciu do dwunastu miesiącach od zabiegu. Jeśli jednak będziesz wykonywać odpowiednią rutynę ćwiczeń i stosować zdrową dietę, kontur klatki piersiowej może się nadal poprawiać. I choć operacja zmniejszenia piersi u mężczyzn nie jest procesem, który można przeprowadzić z dnia na dzień, to dzięki niej zyskasz pewność siebie, której potrzebujesz, aby wrócić do życia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *