Jakie są metody zmniejszania piersi?

Jakie są metody zmniejszania piersi?

Istnieje kilka popularnych metod operacji zmniejszania piersi. Należą do nich: odwrócona litera T, pionowe nacięcie, lizak i biustonosz wewnętrzny. Poniżej przedstawiono kilka szczegółów na temat każdej z tych metod. To, która z nich jest odpowiednia dla Ciebie, zależy od Twoich indywidualnych potrzeb – słowa te są produktem ekspertów strony dlaczegopomagam.pl. Procedura ta nie jest przeznaczona dla każdego pacjenta. Przed poddaniem się operacji należy omówić swoje możliwości z chirurgiem plastycznym. Wszystkie te metody są jednak bardzo skuteczne i mogą pomóc w znacznym zmniejszeniu rozmiaru piersi.

Odwrócona litera T

Metoda odwróconej litery T jest złotym standardem w redukcji nadmiaru tkanki piersi. Zabieg ten rozpoczyna się od nacięcia wokół otoczki, a następnie prowadzi się je w dół przez środek dolnej części piersi. Nacięcia są zwykle wykonywane wzdłuż fałdu piersiowego i tworzą kształt odwróconej litery „T”. Ostateczna blizna ma długość około pół cala i rozciąga się od otoczki do fałdu piersiowego. W zależności od ilości nadmiaru skóry długość nacięcia może się różnić.

Redukcja piersi w kształcie odwróconej litery T obejmuje cięcia wokół otoczki i wzdłuż podstawy piersi. Nacięcie to powoduje obniżenie profilu i może być idealnym rozwiązaniem w przypadku dużych redukcji oraz osób z nadmiernym zwiotczeniem. Zabieg trwa zazwyczaj od trzech do czterech godzin. Stosowane jest znieczulenie ogólne. Do drenażu może być konieczne założenie cewnika. Ten rodzaj operacji wymaga tygodniowego zwolnienia z pracy. Konieczne może być także uczęszczanie na wizyty kontrolne.

Metoda odwróconej litery T nie wymaga wolnego przeszczepu brodawki sutkowej, ale może zapewnić lepsze czucie brodawki sutkowej niż metoda podwójnego nacięcia. Procedura ta wymaga dodatkowego nacięcia na klatce piersiowej, pomiędzy otoczką a dolnym nacięciem. Szypułka pozostaje, aby utrzymać brodawkę sutkową i otoczkę. Dodaje ona również objętości klatce piersiowej. Drugie podejście chirurgiczne, zwane zmodyfikowanym szwem typu „winch”, jest powszechnie stosowaną techniką w przypadku techniki odwróconej litery T.

Zmniejszanie piersi metodą odwróconej litery T jest sprawdzoną i niezawodną techniką zmniejszania piersi. Blizna po zabiegu pomniejszenia piersi metodą odwróconej litery T ma zwykle długość mniejszą niż pół centymetra. Może być ona wygodniejsza dla chirurga niż krótsza. Pacjentka może być zaniepokojona długością blizny. Pacjentki, które zdecydują się na metodę odwróconej litery T, najprawdopodobniej będą miały krótszą i wygodniejszą bliznę. Jednak korzyści wynikające z zastosowania metody odwróconej litery T przewyższają ryzyko związane z tą procedurą.

W tej metodzie pozostawia się ścięty dywan tkanki piersi na szczycie powięzi mięśniowej. Szypułka jest nacinana do powięzi mięśniowej, a nie podcinana. Skóra właściwa i tkanka miąższowa są rekonstruowane w sposób piramidalny, głęboko w stosunku do brodawki sutkowej i otoczki. Mięsień ściany klatki piersiowej zapewnia naturalny wygląd i odczucia po zabiegu.

Pionowe nacięcie

Pionowe nacięcie jest doskonałym wyborem w przypadku operacji zmniejszenia piersi. Ma ono tę zaletę, że minimalizuje blizny. Jest ono także mniej inwazyjne niż cięcie poziome. Jednak przed poddaniem się temu zabiegowi pacjentki muszą spełnić określone kryteria. W zależności od wielkości i wiotkości piersi pacjentki, zabieg ten może być mniej skuteczny w zmniejszaniu rozmiaru piersi. Zabieg trwa zwykle od dwóch do czterech godzin i może spowodować zmniejszenie kompleksu brodawka-arola.

Metoda zmniejszania piersi z pionowym cięciem polega na wykonaniu dwóch nacięć. Jedno z nich biegnie od dołu otoczki sutkowej w dół przez środek dolnej części piersi, zmieniając jej kształt wewnętrzny i podnosząc ją do młodzieńczej pozycji. Nacięcie jest zwykle ukryte pod biustonoszem lub stanikiem bikini, więc blizny są minimalne. Zabieg może być wykonywany u kobiet z umiarkowanie dużymi piersiami. Jeśli kobieta zdecyduje się w przyszłości na urodzenie dziecka, zabieg ten może być dla niej odpowiedni.

Po zmniejszeniu piersi skóra wokół niej luźno zwisa. Dzięki temu skóra po zabiegu może się obkurczyć do nowego rozmiaru gruczołu. Do uniesienia skóry na gruczole stosuje się powoli resorbowalny szew 3-0. Nacięcie skóry wykonuje się w dolnej części piersi. Następnie używa się szwu podskórnego 3-0, aby pomarszczyć skórę wzdłuż całego szwu pionowego. Po zabiegu pierś powinna mieć naturalne wybrzuszenie w górnej części i płaski kształt poniżej otoczki.

O ile cięcie pionowe jest doskonałym wyborem dla kobiet z minimalnym lub umiarkowanym obwisłem piersi i umiarkowanym nadmiarem tkanki, o tyle kobiety z umiarkowanym lub znacznym obwisłem sutków mogą preferować technikę nacięcia w celu uzyskania bardziej znaczącej redukcji. Pacjentka musi być gotowa na ból i czas rekonwalescencji, ale wyniki są często zadowalające. Procedura może być wykonywana bez wpływu na karmienie piersią lub ból pleców. Nie powoduje też powstawania blizn.

Ponieważ podczas tego typu operacji zmniejszenia piersi skóra nie cofa się tak bardzo, pozostanie luźna w dolnej części piersi. Skóra nie pojawi się ponownie w głębszych partiach piersi z powodu obrzęku. Efektem będzie naturalnie wyglądająca dolna część piersi, która będzie pasować do nowej figury pacjentki. Jeśli pacjentka zdecyduje się na zabieg, chirurg usunie nadmiar skóry i tłuszczu z dolnej połowy piersi.

Lollipop

Zmniejszanie piersi metodą Lollipop jest atrakcyjną opcją dla kobiet, które chcą mieć mniejsze, jędrniejsze piersi przy minimalnych bliznach. Technika ta polega na wykonaniu pionowego nacięcia w dolnej części piersi, a następnie naciągnięciu skóry w kierunku nacięcia. W rezultacie uzyskuje się jędrniejszą, bardziej napiętą skórę, która jest lepiej zdefiniowana niż przed zabiegiem. Pacjentki, które decydują się na zastosowanie techniki Lollipop, są zazwyczaj zadowolone z uzyskanego rezultatu. Nacięcia po zabiegu są zwykle niewielkie, a czas rekonwalescencji jest krótki.

Chociaż technika Lollipop jest znana jako bardziej komfortowa niż inne metody zmniejszania piersi, nadal może powodować dyskomfort. Okres rekonwalescencji po tej procedurze jest szybszy i większość kobiet powraca do normalnej aktywności w ciągu trzech do siedmiu dni. Po zabiegu zmniejszenia piersi metodą Lollipop można również wrócić do zdrowia z mniejszym bólem i siniakami. Mimo że blizny są minimalne, w okolicy piersi może pozostać niewielka zwiotczałość.

Inną wadą pomniejszania piersi metodą Lollipop jest to, że obszar działania jest bardziej ograniczony. Kobiety z mniejszym biustem powinny unikać tej opcji. Czas rekonwalescencji w przypadku tej metody jest krótszy niż w przypadku podniesienia kotwicy. Pacjentka będzie potrzebowała pomocy przez kilka dni. Mniejsze jest ryzyko infekcji i nacięć. Kobiety muszą również nie chodzić na nogach przez dwa dni po zabiegu. Powinny także unikać podnoszenia i odpoczywania z łokciami blisko ciała.

Zmniejszanie piersi metodą lizaka pozostawia mniej blizn i na dłuższą metę pozwala uzyskać lepszy kształt. Blizna po tym zabiegu to cienka linia biegnąca od otoczki do fałdu piersiowego. Blizna ta nie jest trwała i dobrze się goi. Aby zapobiec powstawaniu blizn, dostępnych jest kilka opcji opieki pooperacyjnej. Dlatego metoda zmniejszenia piersi metodą Lollipop może być najlepszym wyborem w Twojej konkretnej sytuacji.

Podczas zmniejszania piersi metodą Lollipop umiarkowana ilość tkanki jest usuwana z obszaru pod brodawką sutkową. Jednak w przeciwieństwie do nacięcia kotwiczącego metoda ta wymaga również mniejszego nacięcia wzdłuż fałdu piersi. Jest ona najodpowiedniejsza dla kobiet, które mają dużą ilość tkanki piersi i znaczne zwiotczenie. Te dwie procedury są zasadniczo takie same, ale dają różne wyniki.

Biustonosz wewnętrzny

Biustonosz wewnętrzny do zmniejszania piersi jest alternatywą dla tradycyjnych zabiegów wycięcia. Zamiast stosowania implantów uciskających skórę, biustonosz wewnętrzny pozwala kobietom uzyskać pożądany dekolt bez konieczności powiększania piersi. Dr Bob Basu jest wiodącym ekspertem w tej innowacyjnej technice, a ponadto przeszedł rozległe szkolenie w zakresie GalaFlex, innej najnowocześniejszej techniki. Omówi on korzyści płynące z zastosowania biustonosza wewnętrznego przy zmniejszaniu piersi oraz to, jak może on pomóc w osiągnięciu Twoich celów chirurgicznych.

Chociaż zabieg zmniejszenia piersi metodą Internal Bra jest wciąż stosunkowo nowy w Wielkiej Brytanii, jest on już wykonywany u pacjentek na całym świecie. Ten rodzaj zabiegu polega na wszczepieniu implantów i zamknięciu części kieszonki na implanty za pomocą trwałych szwów. Chirurg stosuje szwy, które są zakładane bardzo ostrożnie, aby uniknąć kontaktu z implantami. Należy zauważyć, że w Wielkiej Brytanii zabiegowi temu poddały się tylko trzy kobiety. Mimo kontrowersji związanych z tą procedurą jest to legalne postępowanie chirurgiczne, które jest badane przez innych chirurgów na całym świecie.

Podczas zabiegu wewnątrz klatki piersiowej, w miejscu, w którym znajduje się implant, zostanie umieszczony wewnętrzny biustonosz. Biustonosz ten będzie podtrzymywał implant piersiowy i utrzymywał go na miejscu, a także zapewni dodatkowe wsparcie dla nowo podniesionej piersi. Zabieg ten można także przeprowadzić podczas podnoszenia piersi (mastopeksji) lub bez wymiany implantów. Przed zdecydowaniem się na tę procedurę należy skonsultować się z chirurgiem plastycznym posiadającym certyfikat Board-Certified Plastic Surgeon w sprawie ryzyka i korzyści związanych z tym zabiegiem.

Po operacji zmniejszenia piersi z użyciem biustonosza wewnętrznego możesz odczuwać pewien dyskomfort, siniaki i ból. W zależności od rozległości zabiegu możesz odczuwać pewne odrętwienie. Okres rekonwalescencji może trwać do pięciu tygodni, a największy obrzęk ustąpi po sześciu tygodniach. Może wystąpić przejściowe drętwienie lub utrata wrażliwości sutków. Po zabiegu można powrócić do aktywności fizycznej, która nie wymaga wzmacniania.

Po zabiegu pomniejszenia piersi biustonosz wewnętrzny jest doskonałą alternatywą dla biustonoszy zewnętrznych. Biustonosz wewnętrzny zapewnia najlepsze rezultaty i pozwala odtworzyć naturalną tkankę piersi w celu uzyskania młodzieńczego wyglądu. Dr Macias, chirurg plastyczny z podwójnym certyfikatem, stosuje najbardziej zaawansowane techniki w celu osiągnięcia doskonałych rezultatów. Więcej o technikach dr Maciasa i jego unikalnej technice zmniejszania piersi za pomocą biustonosza wewnętrznego można przeczytać w jego nowej książce „Cosmetic Breast Surgery”

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *