Przyczyny rozrostu piersi u mężczyzn

Przyczyny rozrostu piersi u mężczyzn

Ginekomastia, czyli łagodne powiększenie męskich piersi, występuje aż u 40-50% mężczyzn. Może wystąpić w każdym wieku, ale najczęściej pojawia się u nastolatków lub osób w średnim wieku. Glenn Braunstein, dyrektor Centrum Medycznego Cedars-Sinai, dużego akademickiego centrum medycznego typu non-profit w południowej Kalifornii, uważa, że wielu mężczyzn cierpi z powodu tego problemu.

Produkty sojowe

Chociaż mężczyzn od dawna oskarża się o rozwiązłość, nie ma naukowych dowodów na to, że soja powoduje wzrost piersi u mężczyzn. Mężczyźni z Azji spożywają więcej soi niż mężczyźni z Zachodu, ale nie oznacza to, że są bardziej podatni na feminizujące działanie izoflawonów. Mężczyźni spożywający umiarkowane ilości soi nie rozwijają tkanki piersiowej. W rzeczywistości soja nie zwiększa poziomu testosteronu.

Nie wiadomo dokładnie, dlaczego produkty sojowe powodują wzrost piersi u mężczyzn. Zarówno przemysł mleczarski, jak i mięsny są winne tworzenia warunków, które prowadzą do ginekomastii. Jednak do jej rozwoju mogły się przyczynić także inne czynniki, takie jak niektóre leki i starzenie się. Soja nie jest winowajcą, a badania nad wpływem soi na hormony są wciąż niewystarczające. Mężczyźni mogą unikać produktów sojowych, ćwicząc i zdrowo się odżywiając.

Produkty ziołowe

Produkty ziołowe na powiększenie piersi u mężczyzn są bardziej naturalne niż terapia hormonalna lub tabletki na powiększenie piersi u mężczyzn. Produkty te są pozyskiwane z czystych ziół, które są znane ze swoich korzyści zdrowotnych i zdolności do promowania wzrostu piersi u mężczyzn – te słowa pochodzą z serwisu beautysource.pl. Większość z tych ziół ma wiele innych korzyści oprócz wzrostu piersi, w tym poprawy układu odpornościowego i ogólnego stanu zdrowia. Możesz przeczytać prawdziwe recenzje od innych mężczyzn na temat ich doświadczeń z tymi produktami. Na przykład Natureday posiada na swojej stronie internetowej sekcję z opiniami klientów, w której znajduje się ponad 2000 prawdziwych opinii.

Istnieje kilka zagrożeń związanych z powiększaniem męskich piersi, w tym spadek libido, zmniejszenie popędu płciowego i spadek płodności. Naturalne produkty do powiększania piersi u mężczyzn wiążą się z dużo mniejszym ryzykiem, a nawet mogą poprawić aktywność seksualną. Aby upewnić się, że otrzymujesz produkt odpowiedni do swoich potrzeb, przeczytaj opinie użytkowników i zbadaj różne dostępne produkty. Pomogą Ci one znaleźć najlepszy produkt dla Ciebie. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Zestaw do powiększania piersi u mężczyzn.

Leki

Szeroka gama leków i leków na receptę może powodować wzrost męskich piersi. Haldol jest jednym z przykładów leku, który może powodować ginekomastię. Jednak inne leki, takie jak spironolakton, marihuana i Lanoxin również mogą być odpowiedzialne za wzrost męskich piersi. Nawet leki obniżające poziom cholesterolu, takie jak Mevacor i Prazosin, mogą powodować ginekomastię. W cięższych przypadkach może być konieczna liposukcja, aby skorygować powiększoną tkankę.

Farmaceuta może pomóc pacjentowi i wyjaśnić istotę ginekomastii. Mimo że ginekomastia nie jest poważnym problemem, jest to działanie niepożądane związane z przyjmowaniem niektórych leków. Jest ono odwracalne po odstawieniu leku, dlatego ważne jest, aby zwrócić się do lekarza, jeśli pacjent zauważy powiększenie piersi podczas przyjmowania leków. Jeśli powiększenie piersi utrzymuje się dłużej niż kilka tygodni, może to wskazywać na nowotwór ogólnoustrojowy, który wymaga interwencji medycznej.

Inne schorzenia

Ginekomastia (powiększone męskie piersi) jest częstym schorzeniem u mężczyzn i chłopców, występującym głównie w okresie dojrzewania. Może jednak dotyczyć także starszych mężczyzn lub noworodków. Ginekomastia jest łagodnym schorzeniem spowodowanym zmianami poziomu hormonów u mężczyzn. Niektóre hormony męskie mogą również odgrywać rolę w rozwoju tkanki piersiowej, dlatego możliwości leczenia zależą od przyczyny.

Ginekomastia to nadmierny rozwój tkanki gruczołowej w męskiej piersi. Zwykle towarzyszy jej tkliwość w okolicy brodawki sutkowej. Stan ten jest w dużej mierze spowodowany zaburzeniami równowagi hormonalnej i choć nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, może prowadzić do krępujących sytuacji towarzyskich. Oprócz zaburzeń hormonalnych, ginekomastia może być także spowodowana wiekiem, przyjmowaniem niektórych leków, a nawet terapią prednizonem.

Niski poziom testosteronu

Ginekomastia u mężczyzn może być spowodowana niskim poziomem testosteronu. Leczenie niskiego testosteronu może poprawić masę mięśniową, energię i nastrój. Niestety, u niektórych mężczyzn podczas leczenia może dojść do tymczasowego wzrostu piersi. Nie należy się jednak martwić, wzrost ten zniknie po kilku tygodniach. Leczenie niskiego testosteronu pomoże mężczyznom wyleczyć się z objawów i zapobiec nawrotowi ginekomastii. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym schorzeniu i dowiedzieć się, jak można je leczyć.

Hormony danej osoby odgrywają istotną rolę w rozwoju męskiej tkanki piersi. U mężczyzn estrogen stymuluje wzrost tkanki piersiowej, podczas gdy testosteron hamuje ten proces. Jest to podobne do działania hormonów kobiecych. Jądra mężczyzny wydzielają codziennie od sześciu do dziesięciu mikrogramów estradiolu. Jest to bardzo mała ilość w porównaniu z estrogenami wydzielanymi przez piersi.

Terapia hormonalna raka prostaty

Pierwszym krokiem terapii hormonalnej raka prostaty jest ustalenie, czy jesteś kandydatem do leczenia. W leczeniu tym stosuje się leki i zabiegi chirurgiczne w celu zmniejszenia stężenia męskich hormonów płciowych w organizmie. Leki te spowalniają wzrost komórek raka prostaty. Jeśli Pana rak nie jest jeszcze zaawansowany, terapia hormonalna może spowolnić jego wzrost. Terapia hormonalna może jednak powodować skutki uboczne, w tym rozrost piersi u mężczyzn.

Istnieje wiele kwestii związanych z terapią hormonalną raka gruczołu krokowego, w tym czas rozpoczęcia leczenia i potencjalne skutki uboczne. Nie wszyscy lekarze są zgodni co do najlepszego sposobu podawania leku. Jednak większość mężczyzn dobrze ją toleruje. Najczęstszym wskazaniem do stosowania terapii hormonalnej jest zapobieganie przerzutom raka gruczołu krokowego, do których dochodzi, gdy komórki nowotworowe przenoszą się do struktur znajdujących się wokół gruczołu krokowego, takich jak węzły chłonne, pęcherzyki nasienne, kości i tkanki miękkie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *