Zmniejszenie piersi – czego można się spodziewać po operacji

Zmniejszenie piersi - czego można się spodziewać po operacji

Przed zaplanowaniem operacji powinnaś wiedzieć, czego się spodziewać. Po zabiegu na piersi mogą zostać założone bandaże lub taśmy chirurgiczne. Zostaną one owinięte bandażami elastycznymi i prawdopodobnie zostanie Ci założona odzież lub biustonosz uciskowy. Pomoże to w utrzymaniu kształtu piersi. Powinnaś także zdawać sobie sprawę z czasu rekonwalescencji, który nastąpi po operacji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej procedurze.

Zabieg zmniejszenia piersi w kształcie odwróconej litery T

Jeśli chciałabyś mieć mniejszy rozmiar piersi, ale nadal zachować ich jędrny kształt, operacja zmniejszenia piersi w kształcie odwróconej litery T jest dla Ciebie. Metoda ta polega na wykonaniu trzech nacięć po obu stronach fałdu piersiowego, dzięki czemu chirurg kosmetyczny może usunąć największą ilość tkanki i nadać piersiom nowy kształt. Ten typ pomniejszenia piersi jest powszechnie stosowany przez chirurgów kosmetycznych w celu zmniejszenia rozmiaru piersi bez utraty ich kształtu lub asymetrii.

Operacja odwróconej litery T różni się od operacji podwójnego nacięcia, a dodatkowe pionowe nacięcie zaczyna się u dołu otoczki. Podczas zabiegu pacjenci mają znacznie lepsze samopoczucie niż w przypadku operacji z podwójnym nacięciem. Zabieg trwa zazwyczaj od trzech do czterech godzin i jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Pacjentki rzadko wymagają cewnikowania po zabiegu. Ma ona wiele zalet, ale wybór odpowiedniej dla siebie techniki może być trudny.

Oznaczenia są wykonywane przy wyprostowanych plecach pacjenta i wyprostowanej klatce piersiowej. Następnie chirurg wykonuje pionowe nacięcie typu dziurka od klucza na środku fałdu piersiowego. Umożliwia to maksymalne usunięcie skóry i nadanie kształtu, a także może wymagać założenia szwów w głębokiej warstwie tkanki. W celu zminimalizowania blizny po stronie poziomej stosuje się zmodyfikowany szew typu winch. Zabieg jest wykonywany zarówno na prawej, jak i na lewej piersi.

Chirurg zapozna się z Twoją historią choroby i omówi Twoje fizyczne i emocjonalne problemy związane z piersiami. Chirurg będzie mógł przesłać Pani zdjęcia i szczegółowe informacje na temat Pani dolegliwości fizycznych przed zabiegiem. Przed operacją należy skontaktować się z ubezpieczycielem w celu omówienia zakresu ubezpieczenia zdrowotnego. Pozwoli to uniknąć nieoczekiwanych niespodzianek w późniejszym okresie. Twój ubezpieczyciel zdrowotny jest najlepszym źródłem informacji przy wyborze chirurga zajmującego się zmniejszaniem piersi metodą odwróconej litery T. Dlatego już dziś uzyskaj wycenę i umów się na wizytę.

Nacięcia stosowane w zabiegu pomniejszania piersi

W zabiegu pomniejszania piersi stosuje się zwykle trzy różne rodzaje nacięć. Pierwsze z nich biegnie wokół otoczki i dalej pod brodawką sutkową. Drugie nacięcie biegnie w dół do fałdy pod piersią. Ostatnie nacięcie biegnie wzdłuż naturalnej krzywizny podstawy piersi. Każde z tych nacięć wyznacza obszar piersi, który zostanie pomniejszony, a także miejsce, w którym zostanie umieszczona brodawka sutkowa, jeśli zajdzie potrzeba jej zmiany.

Zabieg zmniejszenia piersi może trwać od dwóch do trzech godzin. Całkowity czas trwania zabiegu zależy od planu operacyjnego. Chirurg omówi z Tobą dokładny czas zabiegu. Podczas zabiegu możesz odczuwać pewien dyskomfort, który jednak ustąpi w ciągu kilku dni. Zwykle przepisuje się także środki przeciwbólowe na okres pooperacyjny, abyś mogła odpoczywać i unikać nadmiernego wysiłku. Nacięcia stosowane w zabiegu pomniejszania piersi mogą być małe lub duże, w zależności od wielkości Twoich piersi.

Nacięcia stosowane w zabiegu pomniejszania piersi są wykonywane w ściśle określonym miejscu w celu usunięcia nadmiaru tkanki i tłuszczu z piersi. Następnie chirurg używa szwów do nałożenia warstwy skóry i stworzenia solidnego systemu podtrzymującego nowo ukształtowane piersi. Zszywki przytrzymujące nacięcia są usuwane po kilku dniach, a Ty powinnaś móc wrócić do swojej normalnej aktywności. Blizny pozostałe po zabiegu zmniejszenia piersi powinny być ukryte pod ubraniem.

Technika kotwicy jest najczęstszym typem nacięcia stosowanym w zabiegach zmniejszania piersi. Rozpoczyna się ono przy otoczce i ciągnie się w dół przez środek dolnej połowy piersi, a kończy się poziomo w linii środkowej. Nacięcia są zaprojektowane w taki sposób, aby utworzyć kotwicę lub kształt odwróconej litery T. Nacięcia te stanowią złoty standard w procedurze zmniejszania piersi. Zabieg trwa mniej niż godzinę, a Twoje piersi będą wyglądały bardziej naturalnie niż kiedykolwiek.

Czas rekonwalescencji po operacji zmniejszenia piersi

Pierwsze dwa tygodnie po zabiegu są kluczowe dla rekonwalescencji. Większość pacjentek musi wziąć tydzień urlopu od pracy lub innych obowiązków, ale niektóre mogą wrócić do pracy przy biurku już trzy dni po operacji. W ciągu pierwszych kilku tygodni należy unikać podnoszenia ciężarów i forsownych ćwiczeń. Tydzień przerwy w pracy można jednak skrócić, kontynuując lekką aktywność. Jeśli obawiasz się, że czas rekonwalescencji jest zbyt krótki, porozmawiaj z chirurgiem.

Większość pacjentek może wrócić do pracy po tygodniu do dwóch tygodni po operacji zmniejszenia piersi. Po tym czasie większość obrzęków ustąpi i będziesz mogła bezpiecznie prowadzić samochód. Jednak przez pierwsze osiem do dwunastu tygodni po operacji nie powinnaś podejmować intensywnych ćwiczeń fizycznych. Po wyzdrowieniu można przejść na normalne, luźniejsze staniki. Lekarz może zalecić noszenie biustonoszy podtrzymujących w okresie rekonwalescencji.

W zależności od rodzaju zabiegu czas rekonwalescencji po operacji zmniejszenia piersi może trwać nawet kilka tygodni. Większa część obrzęku zniknie po dwóch tygodniach, ale przez pierwsze dwa tygodnie nie powinnaś chodzić na nogach. W tym czasie priorytetem powinno być noszenie podtrzymujących biustonoszy. Przez kilka tygodni po zabiegu nadal konieczne będzie noszenie biustonosza chirurgicznego. Po upływie tego czasu możesz powrócić do lekkich codziennych czynności.

Po operacji zmniejszenia piersi prawdopodobnie będziesz odczuwać silny ból związany z nacięciem. W zależności od rodzaju zabiegu możesz potrzebować leków przeciwbólowych, aby złagodzić dyskomfort. Możesz także spodziewać się mdłości i wzdęć. Lekarz przepisze leki przeciwbólowe i wyznaczy czas, w którym pacjentka będzie mogła się z tym uporać. Czas rekonwalescencji zależy od indywidualnych potrzeb organizmu. Jeśli rozważasz wykonanie tego zabiegu, skontaktuj się z naszym gabinetem, aby umówić się na konsultację.

Skutki uboczne operacji zmniejszenia piersi

Bolesność pooperacyjna jest normalnym skutkiem operacji zmniejszenia piersi. Powinna ona z czasem ustąpić. Może również wystąpić opuchlizna i zasinienie wokół piersi. Należy postępować zgodnie z instrukcjami pooperacyjnymi przekazanymi przez chirurga. Być może zostanie Ci przepisany kompres z lodem lub biustonosz chirurgiczny do noszenia po operacji. Chirurg poinformuje Cię, w co powinnaś się ubierać podczas procesu rekonwalescencji. Ważne jest, aby pić dużo wody i przyjmować acetaminofen lub niesteroidowe leki przeciwzapalne na ból.

Częstym skutkiem ubocznym operacji zmniejszenia piersi jest także niewielka gorączka. Nie jest to objaw zakażenia chirurgicznego, a ból powinien szybko ustąpić. Oprócz dyskomfortu przez kilka dni po operacji powinnaś unikać dźwigania ciężkich przedmiotów. Po tym czasie poziom energii może znacznie się obniżyć. Przez sześć tygodni zabroniony jest także kontakt fizyczny z piersiami. Może się jednak pojawić pewne zaskórnikowanie. Jeśli objawy te utrzymują się dłużej niż tydzień, skontaktuj się z lekarzem w celu uzyskania dalszych instrukcji.

Opuchlizna po operacji zmniejszenia piersi jest częstym efektem ubocznym. Aby go zmniejszyć, możesz stosować okłady z lodu. Powinnaś pozostać w pozycji, w której możesz trzymać ręce w górze. Opuchlizna jest przejściowa i powinna zniknąć wraz z powrotem organizmu do zdrowia. Należy unikać prowadzenia pojazdów mechanicznych, dopóki nie będzie można wygodnie zapiąć pasów bezpieczeństwa. Podczas rekonwalescencji należy unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów, forsownych ćwiczeń i długotrwałego siedzenia.

Po operacji ktoś powinien odwieźć Cię do domu i zostać przy Tobie pierwszej nocy. Czas rekonwalescencji po operacji zmniejszenia piersi zależy od naturalnego tempa gojenia się Twojego organizmu i rozległości zabiegu. Większość kobiet może chodzić i brać prysznic po operacji, ale przez pierwsze 24 godziny powinna być przy Tobie odpowiedzialna osoba dorosła. Przez dwa tygodnie po zabiegu może być potrzebna pomoc w ubieraniu się i wykonywaniu ćwiczeń. Konieczne może być także noszenie odzieży uciskowej, unikanie spania na brzuchu i przyjmowanie leków przeciwbólowych.

Koszty operacji zmniejszenia piersi

Koszty operacji zmniejszenia piersi są zazwyczaj pokrywane przez ubezpieczycieli zdrowotnych. Aby jednak zabieg mógł zostać pokryty, musi być konieczny z medycznego punktu widzenia. Firma ubezpieczeniowa stawia pewne wymagania, ale na ogół są to: bóle ramion, szyi lub pleców albo wysypka pod piersiami. Ponadto chirurg musi przedstawić szacunkową wagę usuniętej tkanki piersi, list prywatny i dowody potwierdzające stan zdrowia pacjentki.

Lekarz może pobrać opłatę za usunięcie nadmiaru tłuszczu i skóry z piersi. Zabieg ten zmniejsza także wielkość otoczki, co pozwala na lepsze karmienie piersią i lepsze wyczucie brodawki sutkowej. Jeśli jednak u pacjentki wystąpią jakiekolwiek komplikacje pooperacyjne, może być konieczna dodatkowa operacja. Może to znacznie zwiększyć koszt operacji zmniejszenia piersi. Chociaż istnieją różne sposoby opłacenia operacji zmniejszenia piersi, należy pamiętać o kosztach zabiegu i jego rekonwalescencji.

Aby uzyskać dokładną wycenę operacji zmniejszenia piersi, należy umówić się na konsultację z chirurgiem plastycznym z certyfikatem. Ważne jest porównanie cen podawanych przez chirurgów, aby uzyskać rzetelne wyobrażenie o kosztach. Chirurg plastyczny powinien także wyjaśnić, jakiej dokumentacji medycznej wymagają od pacjentów towarzystwa ubezpieczeniowe, aby mieć pewność, że zostaniesz objęta ubezpieczeniem. Jeśli pacjent nie może sobie pozwolić na pokrycie pełnego kosztu zabiegu, może ubiegać się o finansowanie operacji plastycznej. Finansowanie pozwala rozłożyć koszt zabiegu na możliwe do spłacenia miesięczne raty.

Koszt operacji zmniejszenia piersi zależy od rodzaju zabiegu i lekarza, którego wybierzesz. Technika konwencjonalna polega na wykonaniu nacięcia pachwinowego lub okołoaortalnego, które rozciąga się pod naturalnym załamaniem piersi. Dr Basner zwykle przeprowadza tę procedurę w warunkach ambulatoryjnych. Podczas zabiegu pacjentka jest zazwyczaj poddawana znieczuleniu ogólnemu. Cały proces trwa około dwóch godzin. Koszt operacji zmniejszenia piersi wynosi od 1 000 do 2 700 dolarów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *