Kiedy należy zdecydować się na operację zmniejszenia piersi

Kiedy należy zdecydować się na operację zmniejszenia piersi

Chirurg plastyczny doradzi Ci, jaka procedura będzie odpowiednia dla Twojego ciała. Jeśli planujesz zrzucić znaczną ilość kilogramów, powinnaś powiadomić o tym chirurga i ustabilizować swoją wagę przed zabiegiem. W zależności od wieku i występowania raka piersi w rodzinie, chirurg plastyczny może zalecić wykonanie podstawowej mammografii. Badanie to wykonuje się przed operacją i kilka miesięcy po niej, aby monitorować wszelkie zmiany w tkance piersi. Po zabiegu nadal można wykonywać samobadanie piersi, aby upewnić się, że nie występują żadne komplikacje zdrowotne ani nieprawidłowości. Operacja nie zwiększa ryzyka zachorowania na raka piersi – fragment ten pochodzi od redaktora portalu deweloper-roku.pl.

Konsultacja przedoperacyjna

Konsultacja przedoperacyjna w przypadku operacji zmniejszenia piersi jest ważna przed zabiegiem. W tym czasie chirurg oceni tkankę piersi i określi, czy nadaje się ona do operacji. W niektórych przypadkach może być również przeprowadzona przedoperacyjna mammografia i badanie fizykalne. Dr Sherbert omówi możliwe zagrożenia związane z operacją, potencjalny okres rekonwalescencji i inne szczegóły. Omówi także alternatywne opcje, jeśli pacjentka nie jest zadowolona z rozmiaru swoich piersi.

Dwa tygodnie przed operacją należy zaprzestać przyjmowania niektórych leków. Musisz także wypełnić wszelkie niezbędne formularze państwowe. Przed zabiegiem należy upewnić się, że nie cierpisz na poważną chorobę. Po zabiegu nie należy prowadzić samochodu, dlatego należy zorganizować sobie transport do domu. Zaleca się wcześniejsze przygotowanie kilku posiłków do spożycia po zabiegu. Ważne jest także, aby w domu była osoba, która odwiezie Cię do domu po zabiegu.

Rekonwalescencja po operacji zmniejszenia piersi

Po operacji zmniejszenia piersi kobieta musi odpoczywać przez co najmniej 24 godziny. Jej dom powinien być przygotowany do pomocy w codziennych czynnościach, takich jak chodzenie. Powinnaś mieć także kogoś, kto zajmie się małymi dziećmi. Małe dzieci nie będą mogły być noszone ani podnoszone przez kilka dni. Obecność wspierającego członka rodziny lub przyjaciela może pomóc pacjentce poczuć się lepiej podczas rekonwalescencji. Pacjentki mogą wrócić do pracy lub szkoły po kilku tygodniach.

Większość kobiet po operacji zmniejszenia piersi będzie musiała wziąć kilka dni wolnego od pracy. Okres rekonwalescencji będzie charakteryzował się bolesnością i tkliwością piersi. Lekarze podadzą pacjentkom środki przeciwbólowe, które pomogą im uporać się z tym dyskomfortem. Przez miesiąc najlepiej nie wykonywać forsownych ćwiczeń. Opuchlizna ustąpi w miarę powrotu organizmu do zdrowia. Jeśli wykonujesz zawód wymagający dużego wysiłku fizycznego, możesz potrzebować dłuższej przerwy w pracy.

Blizny po operacji zmniejszenia piersi

Pierwsze kilka miesięcy po operacji zmniejszenia piersi będzie najbardziej widoczne, jeśli chodzi o blizny. Jednak z czasem blizny powinny zanikać. Blizny powstałe po operacji zmniejszenia piersi są różne u każdej pacjentki i zależą od wielu czynników. Niektóre z tych czynników mają podłoże genetyczne. W tym artykule zostaną omówione niektóre typowe powikłania pooperacyjne, a także sposoby zapobiegania powstawaniu blizn po operacji zmniejszenia piersi. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

Ogólnie rzecz biorąc, przy odpowiedniej pielęgnacji i cierpliwości blizny zanikają w ciągu roku. W pierwszym tygodniu po operacji obszar ten będzie różowy, czerwony i opuchnięty. U niektórych kobiet pojawi się przezroczysta wydzielina lub krew. Pacjentki powinny unikać intensywnej aktywności przez co najmniej pierwszy tydzień po zabiegu. Nacięcia mogą zostać usunięte w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Całkowite zniknięcie blizny może potrwać do 12 miesięcy.

Konieczność medyczna operacji zmniejszenia piersi

Pacjentka zgłaszająca się na zabieg zmniejszenia piersi nie jest uznawana za wymagającą tego z medycznego punktu widzenia, chyba że choroba podstawowa powoduje u niej różne objawy fizyczne. Mogą one obejmować asymetrię, złą postawę lub zniekształcenie brodawek sutkowych i otoczek. Ponadto pacjenci muszą spełniać określone wymagania medyczne, aby uzyskać pokrycie ubezpieczeniowe. Jednak nawet w przypadku wystąpienia tych schorzeń pacjent może zostać uznany za osobę wymagającą opieki medycznej na podstawie poniższych kryteriów:

Zastanawiając się nad tym, czy zabieg zmniejszenia piersi jest konieczny z medycznego punktu widzenia, należy skontaktować się z kasą chorych i dowiedzieć się, jakiego rodzaju dowody są wymagane do wypłaty świadczenia. W zależności od polisy ubezpieczeniowej, zanim ubezpieczyciel zatwierdzi pokrycie kosztów zabiegu, konieczne może być przedstawienie dowodów na przeprowadzenie zabiegów niechirurgicznych. Fizykoterapia, utrata wagi lub leczenie układu mięśniowo-szkieletowego mogą również stanowić wystarczający dowód na medyczną konieczność zabiegu. W niektórych przypadkach firmy ubezpieczeniowe mogą wymagać potwierdzenia występowania objawów przez sześć miesięcy przed przyznaniem pokrycia. Niekiedy towarzystwo ubezpieczeniowe może wymagać dowodów na występowanie infekcji skóry lub nawracającej wysypki w celu potwierdzenia medycznej konieczności przeprowadzenia zabiegu.

Skutki uboczne operacji zmniejszenia piersi

Po operacji powiększenia piersi kobieta może odczuwać ból przez tydzień lub dłużej. Obszar ten będzie opuchnięty i może pojawić się na nim strupek. Objawy te będą stopniowo ustępować w miarę powrotu pacjentki do zdrowia. W ciągu pierwszych sześciu tygodni po zabiegu kobiety powinny unikać kontaktu fizycznego z piersiami. Należy przyjmować leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen lub acetaminofen. W tym czasie kobiety powinny unikać forsownych ćwiczeń i podnoszenia ciężarów.

Ciąża może mieć wpływ na wynik zabiegu. Niektóre kobiety mogą być bardziej narażone na powikłania po zabiegu, jeśli mają nadwagę lub są w ciąży. Palenie tytoniu również może mieć wpływ na wynik operacji zmniejszenia piersi. Osoby palące powinny rzucić palenie, poprawić swój ogólny stan zdrowia i zasięgnąć drugiej opinii przed zabiegiem. Osoby z istniejącymi problemami zdrowotnymi powinny zasięgnąć drugiej opinii u chirurga mającego doświadczenie w tego typu zabiegach. Pacjenci powinni także skonsultować się z lekarzem rodzinnym przed wyborem chirurga. Należy upewnić się, że wybrano renomowanego chirurga i szpital, w którym zostanie przeprowadzony zabieg.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *