Przyczyny zdrowotne, dla których należy przeprowadzić operację zmniejszenia piersi

Przyczyny zdrowotne, dla których należy przeprowadzić operację zmniejszenia piersi

Jeśli zdecydowałaś, że jesteś gotowa poddać się operacji zmniejszenia piersi, możesz się zastanawiać, czy pokryje ją Twoje ubezpieczenie. Na szczęście większość ubezpieczycieli pokryje koszty operacji zmniejszenia piersi. Należy jednak wcześniej skontaktować się z ubezpieczycielem, aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach i akceptowanych przez niego formach dowodu. Zanim ubezpieczyciel pokryje koszty operacji, lekarz musi najpierw ustalić, czy jest ona konieczna z medycznego punktu widzenia. Jeśli pacjent cierpi z powodu bólu, ubezpieczyciel może zażądać przedstawienia dowodu zastosowania nieoperacyjnych metod leczenia, takich jak fizykoterapia, utrata wagi lub leczenie układu mięśniowo-szkieletowego. Ponadto, niektórzy ubezpieczyciele mogą wymagać, aby pacjent wykazał, że odczuwał ból przez sześć miesięcy lub dłużej. Ponadto, jeśli masz poważną infekcję skóry, może być konieczne wykonanie biopsji skóry.

Mniejsza objętość

Zabieg zmniejszenia piersi, zwany także mastektomią, zmniejsza objętość piersi. Technika ta jest skuteczna w zmniejszaniu rozmiaru sutków o połowę lub więcej. Chirurg zastosuje technikę zwaną klinowaniem, która usuwa nadmiar tkanki i odwraca skórę w dół. Technika ta jest mniej skuteczna niż powiększanie piersi, ale powoduje znaczne zmniejszenie ich objętości i kształtu. Mniejsza objętość po operacji zmniejszenia piersi nie jest niczym niezwykłym u kobiet, które już urodziły dzieci i mają znaczną zwiotczałość tkanki piersi.

Mniejsza waga

Jednym z głównych powodów poddania się operacji zmniejszenia piersi jest chęć pozbycia się nadwagi. Nawet jeśli Twoje piersi nie są największe na świecie, mogą być przyczyną obciążeń fizycznych i emocjonalnych. Usunięcie nadwagi może pomóc w prowadzeniu zdrowszego trybu życia. Może poprawić się Twoja postawa i nie będziesz się już czuła tak skulona jak kiedyś. Możesz także czuć się bardziej pewny swojego wyglądu.

Mniejsza jędrność

Po operacji zmniejszenia piersi zauważysz utratę jędrności i elastyczności. Piersi będą mniej jędrne niż przed operacją, ale w dotyku powinny być podobne do tych, które były wcześniej. Na początku mogą być jędrne i grudkowate, ale po około sześciu tygodniach stopniowo powrócą do normalnego kształtu i rozmiaru. Przez okres do miesiąca po zabiegu może być konieczne noszenie dodatkowych biustonoszy lub strojów kąpielowych. Przyzwyczajenie się do nowych piersi zajmie trochę czasu, dlatego nie należy się przemęczać i nie próbować zbyt mocno naciskać. Możesz także odczuwać pewne drętwienie i utratę czucia przez okres do roku po zabiegu.

Mniejsze obwisanie

Po operacji zmniejszenia piersi kobieta będzie mogła robić to, co sprawia jej największą przyjemność, np. biegać, skakać i pływać. Piersi mogą obwisać, jeśli są zbyt duże. Aby złagodzić ten problem, chirurg piersi może zmienić ich ułożenie w bardziej naturalnej pozycji. Można również oczekiwać, że blizny z czasem wyblakną. Aby dowiedzieć się więcej na temat chirurgii piersi, odwiedź stronę VeryWell Health.

Mniejszy sutek

Niezależnie od tego, czy chcesz mieć mniejszy sutek, czy większy, po operacji zmniejszenia piersi możesz mieć mniejszy sutek. Sutek i otoczka sutkowa nie muszą być tej samej wielkości. Nowa średnica otoczki może wynosić od 38 do 48 mm i może być dostosowana do Twoich preferencji oraz oceny estetycznej chirurga. Zapoznaj się z galerią sutków, aby lepiej poznać różnice w normalnych rozmiarach sutków.

Mniejsze blizny

Chociaż blizny po operacji zmniejszenia piersi nie są bezpośrednim powodem do niepokoju, istnieją sposoby na ich zminimalizowanie. Nacięcie okrężne, znane także jako nacięcie typu „lizak”, wymaga jednego okrągłego nacięcia wokół otoczki i jednego prostego nacięcia wzdłuż linii biustonosza. Następnie brodawki sutkowe i zmienione rozmiary otoczek są podnoszone do nowej pozycji. Technika ta powoduje minimalne blizny i radykalną poprawę położenia.

Lepsze samopoczucie fizyczne

Jedna z najbardziej rozpowszechnionych form chirurgii plastycznej, jaką jest zmniejszanie piersi, pomaga kobietom złagodzić wiele objawów związanych z dużymi piersiami, w tym dyskomfort i ból. Poprawia sen i samopoczucie fizyczne. Procedura ta jest również objęta ubezpieczeniem. Pacjentki zgłaszają, że po zabiegu ich życie uległo poprawie. Chirurg jest mieszkańcem Nowego Orleanu, który ukończył szkołę średnią Brother Martin High School i szkołę medyczną LSU. Przeczytaj więcej informacji o tej procedurze i o tym, czego można się spodziewać.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *