Przyczyny zmniejszania piersi w czasie ciąży

Czy operacja zmniejszenia piersi jest zdrowa?

Dlaczego kobiety decydują się na operację zmniejszenia piersi w czasie ciąży? Jest kilka powodów, m.in. ulga fizyczna, możliwość karmienia piersią i koszty. Przeczytaj więcej informacji na ten temat. Poniżej wymieniono kilka najważniejszych powodów, dla których warto rozważyć operację zmniejszenia piersi w czasie ciąży. Jeśli rozważasz przeprowadzenie operacji, pamiętaj, aby omówić dostępne opcje ze swoim chirurgiem plastycznym – informacja ta jest rezultatem pracy specjalistów strony medilife-center.pl. Oto niektóre z możliwych zagrożeń i powikłań:

Fizyczna ulga

Jedną z zalet operacji zmniejszenia piersi jest fizyczna ulga, jaką ona przynosi. Większość kobiet wraca do pracy i aktywności społecznej w ciągu jednego do dwóch tygodni. Niektóre kobiety powracają do bardziej fizycznej pracy po sześciu tygodniach. W tym czasie powinny one ograniczyć swoją aktywność fizyczną i unikać forsownych zajęć. Fizyczna ulga po operacji zmniejszenia piersi jest zwykle tymczasowa, ale u niektórych pacjentek może wystąpić obrzęk i tworzenie się strupów. Jeśli któryś z tych objawów będzie się utrzymywał, należy koniecznie skontaktować się z gabinetem chirurga.

Fizyczna ulga po zmniejszeniu piersi w czasie ciąży może przybierać różne formy. Choć intuicyjnie oczywiste może się wydawać, że usunięcie tkanki piersi prowadzi do bólu pleców, szyi i ramion, może ono również powodować wiele innych nieprzyjemnych objawów. Lekarz specjalista dokładnie oceni stan każdej pacjentki i wybierze sposób leczenia w oparciu o dowody naukowe i konsensus. Ostatecznie chirurg pomoże Ci ustalić, jaki rodzaj zmniejszenia piersi jest dla Ciebie najlepszy.

Możliwość karmienia piersią

Chociaż karmienie piersią w czasie ciąży jest generalnie bezpieczne, musisz być ostrożna ze względu na ryzyko przedwczesnego porodu. Choć karmienie piersią jest generalnie bezpieczne dla nienarodzonego dziecka, macica jest bardziej wrażliwa na hormon oksytocynę w okresie przedporodowym. Oprócz ryzyka związanego z przedwczesnym porodem, karmienie piersią może również wywołać łagodne skurcze. Chociaż skurcze te są zazwyczaj niegroźne, przed kontynuowaniem karmienia piersią powinnaś zasięgnąć porady lekarza.

Niektóre przyczyny wczesnego zamążpójścia i wielokrotnego rodzenia dzieci mogą powodować szybkie wyczerpywanie się składników odżywczych. Odżywianie się w czasie ciąży jest powszechną praktyką, polegającą na ograniczaniu spożycia pokarmu w czasie ciąży. Praktyka ta może być związana z zakazami żywieniowymi i ograniczeniami dietetycznymi. Inne przyczyny to dyskryminacja społeczna, ekonomiczna i kulturowa. Pomimo tych zagrożeń należy pamiętać, że prawie każda mama może karmić swoje dziecko piersią. Oto kilka sposobów, które pomogą przezwyciężyć te wyzwania i nabrać pewności co do możliwości karmienia piersią w czasie ciąży i później.

Powikłania

W ciągu pierwszych kilku tygodni po operacji na nacięcie zostanie założony opatrunek podtrzymujący. W celu zapobiegania zakażeniom mogą być podawane antybiotyki. Przez dwa tygodnie po operacji pacjent powinien unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów, ponieważ może to spowodować naciągnięcie nacięcia i nadmierne krwawienie. Sutek może również stracić czucie lub wystąpić zmiana w jego odczuwaniu. Chociaż powikłania związane z pomniejszeniem piersi w czasie ciąży są rzadkie, niektóre kobiety zgłaszają ból po zabiegu.

Większość kobiet jest w stanie wrócić do pracy już po tygodniu od operacji. Mogą one nawet powrócić do normalnego życia towarzyskiego, ale ich poziom energii będzie znacznie obniżony przez sześć tygodni po zabiegu. Ponadto kobiety powinny unikać dotykania piersi przez sześć tygodni po zabiegu. Może pojawić się skorupa. Jeśli te objawy nie ustąpią, pacjentka powinna skontaktować się z lekarzem. Jeśli w okresie gojenia wystąpi ból lub inny dyskomfort, chirurg prawdopodobnie zaleci stosowanie leków powiększających piersi.

Koszt

Koszt operacji zmniejszenia piersi w czasie ciąży jest różny. Niektóre operacje wymagają pozostawienia blizny z boku na dolnym fałdzie piersi. Ilość blizn zależy od budowy anatomicznej i miejsca nacięcia. Jeśli masz cesarskie cięcie, powinnaś zaplanować znaczną ilość czasu wolnego od pracy. Niektóre miejsca pracy pozwalają na wzięcie zwolnienia lekarskiego. Jeśli będziesz musiała wziąć wolne, zapytaj pracodawcę o płatne zwolnienia lekarskie.

Liposukcja polega na wykonaniu niewielkich nacięć na skórze i usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą cienkiej rurki i podciśnienia. Jest to najskuteczniejszy rodzaj zabiegu w przypadku niewielkich redukcji i osób o szczupłej skórze. Liposukcja pionowa jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku umiarkowanego zmniejszenia piersi i widocznego zwiotczenia. Chirurg usunie nadmiar tłuszczu i skóry, a następnie podniesie pierś do bardziej naturalnej pozycji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *