Ćwiczenia na redukcję piersi u mężczyzn

Ćwiczenia na redukcję piersi u mężczyzn

Trening z ciężarem ciała jest idealny dla mężczyzn z męskimi cyckami, ponieważ angażuje wiele grup mięśniowych, dzięki czemu spala więcej kalorii. Push-upy są doskonałym ćwiczeniem na klatkę piersiową, ale pracują również ramiona, barki, plecy i rdzeń. Aktywacja pośladków jest kluczowa, dlatego poszerzaj ułożenie rąk, aby pracować nad większą częścią klatki piersiowej. Spróbuj wykonywać pompki w wolnym tempie.

Ćwiczenia siłowe

Zanim zaczniesz wykonywać ćwiczenia siłowe w celu zmniejszenia męskich piersi, powinieneś omówić swoje oczekiwania z chirurgiem. W zależności od rodzaju zabiegu, mężczyźni mogą doświadczyć szerokiego zakresu efektów pooperacyjnych. Chirurg doradzi Ci, jaki program ćwiczeń jest bezpieczny i kiedy można bezpiecznie rozpocząć trening. Po zabiegu prawdopodobnie zostanie Ci przepisana odzież uciskowa, którą powinieneś nosić podczas ćwiczeń i w okresie rekonwalescencji.

Innym ćwiczeniem pomagającym zmniejszyć męskie piersi jest wyciskanie klatki piersiowej w leżeniu, które wykonuje się z hantlami. Połóż się na ławce, kolana ugięte, stopy na podłodze przed sobą. Trzymaj hantle na wysokości klatki piersiowej, dłonie skierowane na zewnątrz, łokcie wyprostowane. Powoli opuszczaj ciężarki z powrotem do poziomu klatki piersiowej, pamiętając o tym, by nie nadwyrężać mięśni piersiowych – fragment ten jest wynikiem działań ekipy serwisu . Kontynuuj, aż ciężar znajdzie się na wysokości sutków.

Plyo push-ups

Jeśli chcesz pozbyć się męskich piersi, musisz skupić się na redukcji ogólnej tkanki tłuszczowej. Wykonywanie pompek w celu utraty tłuszczu nie jest rozwiązaniem. Punktowe zmniejszenie tkanki tłuszczowej nie jest możliwe. Zamiast tego powinieneś zacząć od zmiany diety i zacząć wykonywać różne warianty pompek. Spróbuj wykonywać je w wolniejszym tempie, aby zmniejszyć wpływ na klatkę piersiową. Pamiętaj jednak, że powinieneś unikać nadmiernych ćwiczeń i zbytniego obciążania klatki piersiowej.

Jeśli masz trudności z wykonywaniem zwykłych pompek, możesz spróbować pompek plyo. Jest ona podobna do standardowej pompki, ale stanowi większe wyzwanie i może pomóc Ci uniknąć kontuzji. Ćwiczenie to angażuje mięśnie klatki piersiowej, górnej części pleców i rdzenia. Wzmacnia także dłonie, nadgarstki i ramiona. Poprawia też postawę i stabilność. Plyo pompki są skuteczne dla mężczyzn po zabiegu powiększania piersi.

Deski

Jednym z ćwiczeń kształtujących klatkę piersiową są deski. Aby uzyskać prawidłową pozycję deski, należy zaangażować rdzeń i pośladki. Następnie zegnij nogi w kolanach i opuść ciało na podłogę, naciskając dłońmi, aby powrócić do pozycji wysokiej deski. Następnie powtórz ten ruch trzy lub więcej razy, używając naprzemiennie każdej nogi, aby wykonać jeden zestaw. Wykonaj co najmniej 15 powtórzeń, a najlepiej 20.

Istnieje wiele odmian ćwiczenia plank. Jest to doskonałe ćwiczenie wzmacniające zarówno górną, jak i dolną część ciała. Jedną z odmian jest deska boczna, która pomaga rozwijać mięśnie skośne brzucha. Z kolei odwrotna pozycja na desce wzmacnia biodra i wewnętrzną stronę ud. Nie należy utrzymywać tej pozycji dłużej niż minutę. Wykonywanie tego ćwiczenia kilka razy dziennie może znacznie poprawić wyniki.

Piłka lekarska

Ćwiczenie z piłką lekarską jest doskonałe dla mięśni grzbietu i górnych partii ciała. Ćwiczenie to angażuje mięśnie piersiowe, ramiona i bicepsy. Aby wykonać wypady z piłką lekarską, należy uklęknąć na macie i unieść piłkę nad głowę. Następnie zginamy kolana i opuszczamy lewe kolano w kierunku podłogi. Z każdym powtórzeniem należy opuszczać piłkę z powrotem na podłogę. Powtarzamy ćwiczenie na drugą nogę.

Wykonujemy pompki na ścianie, uginając łokcie i wyciągając ręce. Ćwiczenie to wzmacnia mięśnie piersiowe i dwugłowe, a jednocześnie tonizuje rdzeń. Upewnij się, że łokcie są ustawione pod kątem 45 stopni, aby uniknąć kontuzji. Odmianą pompek jest robienie pompek trzymając piłkę lekarską. Ćwiczenie to wzmacnia rdzeń, biceps i triceps oraz mięśnie klatki piersiowej.

Wyciskanie na ławce

W przeciwieństwie do kobiet, mężczyźni nie mogą stosować wyciskania na ławce w celu zmniejszenia męskich piersi. Ruch ten nie zmniejsza rozmiaru piersi, ale może ujędrnić inne partie ciała. Na przykład, jeśli chcesz zmniejszyć rozmiar klatki piersiowej, powinieneś regularnie ćwiczyć na siłowni i włączyć do treningu ćwiczenia sercowo-naczyniowe. Aby w pełni wykorzystać swój trening, rozważ włączenie wyciskania na ławce do swojej codziennej rutyny. Poniżej dowiesz się więcej o tym, jak je wykonywać.

Jeśli rozważasz zmniejszenie męskich piersi, warto pamiętać, że ćwiczenie to nie jest przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn. Dla kobiet wyciskanie na ławce jest nie tylko korzystne dla budowania siły górnej części ciała, ale może także pomóc w poprawie ruchomości stawów i zwiększeniu gęstości kości. Co więcej, mężczyźni również mogą odnieść korzyści z wykonywania wyciskania na ławce, ale muszą to robić pod nadzorem wyszkolonego profesjonalisty. Dobry instruktor udzieli ci odpowiednich wskazówek i pomoże ci osiągnąć cel.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *