Jakie są ćwiczenia na zmniejszenie piersi?

Jakie są ćwiczenia na zmniejszenie piersi?

Częstym pytaniem zadawanym przez kobiety, które chcą poddać się zabiegowi zmniejszenia piersi, jest „jakie są ćwiczenia?”. Najlepszymi ćwiczeniami do tego celu są ćwiczenia o wysokiej intensywności, takie jak pompki i wznosy boczne. Ćwiczenia te pomagają ujędrnić i wzmocnić mięśnie podtrzymujące piersi i ramiona. Inne ćwiczenia na zmniejszenie piersi to pompki z przodu, zmodyfikowane pompki i podciąganie bicepsa.

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem beautyukcosmetics.pl

Pompki

Jednym z najpopularniejszych ćwiczeń na zmniejszenie piersi jest pompka. To ćwiczenie nie tylko zwiększa siłę górnych partii ciała i tonizuje całą sylwetkę, ale także skutecznie zmniejsza rozmiar piersi. Ćwiczenia te są również ukierunkowane na złogi tłuszczu i pomagają przywrócić piersiom piękny kształt. Spróbuj wykonywać te ćwiczenia przez miesiąc, aby zauważyć rezultaty. I nie martw się, możesz wykonywać te ćwiczenia w dowolnym miejscu, nawet w łazience.

Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty pompek, zacznij je wykonywać na kolanach. To będzie wyzwaniem dla mięśni klatki piersiowej i zwiększy liczbę powtórzeń. Możesz też stanąć na czworakach i opuszczać ciało tak, by klatka piersiowa prawie dotykała podłogi. Następnie spróbuj wykonać unoszenie tułowia w górę. Ćwiczenia te tonizują mięśnie klatki piersiowej i zapobiegają obwisaniu piersi. Dzięki temu są idealne dla osób z dużym biustem.

Innym skutecznym ćwiczeniem na zmniejszenie piersi jest wyciskanie na ścianę. To ćwiczenie, podobne do tradycyjnej pompki, koncentruje się na mięśniach klatki piersiowej i pach. Jest to doskonały trening rdzenia, ponieważ można je wykonywać w dowolnym miejscu. Według Chrisa Ryana, założyciela sieci siłowni Chris Ryan Fitness, ćwiczenie to powinno być powtarzane przez 10 do 15 razy. Co więcej, może ono pomóc zmniejszyć rozmiar piersi. Wykonując je, pamiętaj, by zachować wygodną postawę i trzymać nogi prosto.

Push-ups to doskonałe ćwiczenie na zmniejszenie piersi. Są skuteczne i łatwe do wykonania w domu i mogą pomóc w zmniejszeniu rozmiaru piersi bez żadnego sprzętu. Upewnij się tylko, że wykonujesz je prawidłowo i utrzymujesz ciało w linii prostej. Powtórz tyle ćwiczeń, ile zdołasz, zachowując dobrą postawę. Wykonuj te ćwiczenia tak długo, aż Twoje ciało się zmęczy lub nie będziesz mogła ich dłużej wykonywać. Niektóre z tych ćwiczeń możesz także włączyć do swojej codziennej rutyny.

Podnoszenie bokiem

Prawidłowo wykonane ćwiczenie „Podnoszenie bokiem w celu zmniejszenia piersi” może zmniejszyć ilość tłuszczu wokół piersi i poprawić ich kształt. Jak w przypadku wszystkich ćwiczeń, najlepsze rezultaty uzyskasz, wykonując to ćwiczenie z rozwagą, zwłaszcza jeśli jesteś początkująca. Stań prosto ze stopami rozstawionymi na szerokość barków. Unieś ramię za pomocą hantla. Trzymaj łokcie blisko ciała i zachowaj prostą postawę.

Możesz też spróbować pompek – ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, które angażuje mięśnie piersiowe. Pchanie to doskonałe ćwiczenie dla całego ciała. Można je zmodyfikować, stosując mniejszy opór, dzięki czemu jest to jeszcze lepsze ćwiczenie na zmniejszenie piersi. Możesz nawet wykonać zmodyfikowaną wersję pompek z wykorzystaniem ściany. Upewnij się, że wytrzymasz pięć sekund, a następnie opuść ciało z powrotem na dół. Następnie powtórz to ćwiczenie dziesięć razy, aby skutecznie zmniejszyć piersi.

Trening o wysokiej intensywności

Wśród wielu metod zmniejszania piersi popularną metodą są ćwiczenia fizyczne. Większość piersi zbudowana jest z tłuszczu, ale część piersi zawiera gruczoły mleczne, węzły chłonne, tkankę łączną i inne elementy. Chociaż można zmniejszyć rozmiar piersi za pomocą ćwiczeń, należy pamiętać, że redukcja tłuszczu nie jest możliwa w jednym miejscu. Zamiast tego Twoim celem powinno być stworzenie deficytu kalorycznego w całym organizmie.

Pierwszym ćwiczeniem pooperacyjnym, które powinnaś rozpocząć, jest lekki spacer. Najlepiej zacząć od spacerów, które nie wyczerpują organizmu i stopniowo zwiększać ich długość i intensywność. Jogging nie jest dobrym pomysłem na kilka tygodni po zmniejszeniu piersi, ponieważ forsowne ćwiczenia zbytnio obciążają klatkę piersiową i mogą powodować komplikacje. Twój chirurg plastyczny powie Ci, jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać po powrocie do zdrowia.

Inne ćwiczenia ukierunkowane na problematyczny obszar to aerobik i ćwiczenia siłowe. Ćwiczenia aerobowe spalają kalorie i sprzyjają utracie wagi, natomiast ćwiczenia siłowe budują mięśnie i ujędrniają klatkę piersiową. Pływanie jest doskonałym ćwiczeniem na klatkę piersiową, podobnie jak robienie pompek i inne ćwiczenia wzmacniające ramiona i rdzeń. Aby zmaksymalizować korzyści płynące z tych ćwiczeń, pamiętaj o piciu dużej ilości wody. Musisz też odpowiednio odpoczywać.

Innym ćwiczeniem na zmniejszenie piersi są brzuszki. Ten rodzaj ćwiczeń pomaga zmniejszyć ilość tłuszczu w całym ciele. W połączeniu z innymi ćwiczeniami kardio, ćwiczenia na brzuch pozwalają spalić tłuszcz w krótkim czasie. Wykonując ćwiczenia na brzuch, możesz zmniejszyć rozmiar piersi o około jeden rozmiar miseczki. Możesz także wykonywać ćwiczenia tonizujące i ujędrniające klatkę piersiową, aby wydawała się ona mniejsza.

Rozciąganie

Joga i pilates to doskonałe sposoby na odzyskanie sił po zmniejszeniu piersi. Ćwiczenia te, angażujące mięśnie rdzenia, przygotowują ciało do zmiany równowagi spowodowanej zmniejszeniem i podniesieniem piersi. Wypróbuj niektóre z tych ćwiczeń, aby przekonać się o ich korzyściach. Oto kilka propozycji:

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder. Połóż dłonie na ścianie, łokcie na wysokości barków. Powoli podnosimy ramię do 45 stopni i powtarzamy. Staraj się nie wykonywać gwałtownych ruchów, ponieważ może to spowodować nadwyrężenie mięśni klatki piersiowej. Wykonaj od 5 do 7 powtórzeń każdego ćwiczenia. Jeśli samodzielne wykonywanie tych ćwiczeń sprawia Ci trudność, możesz udać się do fizykoterapeuty.

Po zabiegu zmniejszenia piersi możesz wrócić do normalnej aktywności po kilku tygodniach. Ćwiczenia pooperacyjne powinny pomóc w zmniejszeniu skutków operacji i umożliwić powrót do codziennych zajęć. W celu uzyskania szczegółowych instrukcji należy skonsultować się z chirurgiem. Przez kilka tygodni po operacji może być konieczne zaprzestanie podnoszenia ciężarów. Po powrocie do zdrowia można jednak stopniowo zacząć podnosić ciężary. Początkowo należy zacząć od podnoszenia niewielkich ciężarów i powoli przechodzić do bardziej wymagających ćwiczeń. Proste unoszenie klatki piersiowej i unoszenie boczne poprawi siłę i usprawni proces gojenia.

Aby zwiększyć swoją elastyczność, należy wykonywać ćwiczenia oddechowe na łopatki. Podnosząc łokcie do boku, należy zwiększyć wysokość klatki piersiowej. Poprawi to ogólny ruch ciała. Możesz też usiąść na krześle, spleść dłonie przed głową i podnieść ręce nad głowę. Zmieniaj te kierunki co kilka godzin. Pamiętaj o regularnym rozciąganiu mięśni klatki piersiowej.

Pozycje jogi

Jeśli chcesz zmniejszyć rozmiar swoich piersi, pomocne mogą być ćwiczenia jogi. Pozycje te koncentrują się na poprawie postawy i siły, co pomoże Ci zmniejszyć rozmiar piersi. Doskonałym ćwiczeniem na zmniejszenie piersi jest pozycja górska. Aby wykonać tę pozycję, zegnij lewe kolano, chwyć lewy duży palec u nogi i wyprostuj lewą nogę. Następnie obróć ciało w kierunku przodu sali, utrzymując miednicę w jednej linii. Ramiona powinny odchylić się do tyłu, a lewa ręka powinna być złączona.

Kolejną pozycją jogi jest pozycja palmy. Wzmacnia ona kręgosłup i pomaga ujędrnić tkankę piersiową. Aby wykonać tę pozycję, musisz stać prosto z lekko rozstawionymi nogami. Trzymając lewą nogę, podnieś klatkę piersiową i oddychaj pełną piersią. Utrzymaj pozycję przez kilka sekund i powtarzaj to ćwiczenie tak często, jak to możliwe. Aby uzyskać maksymalne rezultaty, ćwicz tę pozycję trzy razy dziennie. Stosowanie ćwiczeń jogi w celu zmniejszenia piersi może przynieść pożądane rezultaty i sprawić, że Twoje ciało pozostanie jędrne.

Inną pozycją jogi, która zmniejsza rozmiar piersi, jest pozycja wojownika. Wygięcie do tyłu wzmacnia górną część ciała i otwiera klatkę piersiową. Jest to także skuteczny sposób na ujędrnienie górnych partii ramion. Powoduje również napięcie mięśni wokół łopatek i z tyłu ramion, zmniejszając rozmiar piersi. Pozycję wojownika można wykonywać kilka razy dziennie, dzięki czemu rezultaty będą widoczne już po kilku tygodniach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *