Zmniejszanie piersi – domowe sposoby

Zmniejszanie piersi - domowe sposoby

Do wyboru jest wiele domowych sposobów na zmniejszenie piersi. Ćwiczenia, masaż, olej lniany i joga to świetne sposoby na zmniejszenie rozmiaru piersi i zredukowanie tkanki tłuszczowej na Twoim ciele. Jeśli wolisz krem lub balsam, do wyboru masz balsamy zmniejszające piersi. Te kremy i balsamy pomogą Ci zrzucić nadmiar tłuszczu i nadać piersiom odpowiedni kształt bez operacji – ten cytat pochodzi bezpośrednio z serwisu czystochem.pl.

Ćwiczenia fizyczne redukują tkankę tłuszczową

Jeśli chcesz zmniejszyć rozmiar piersi, powinnaś zacząć od dobrego planu ćwiczeń fizycznych, który pomoże Ci zredukować tkankę tłuszczową. Zdziwisz się, że tylko niewielka część piersi jest zbudowana z tłuszczu – reszta to tkanka łączna, węzły chłonne i gruczoły mleczne. Nie wierz też w mit, że możliwa jest redukcja punktowa. Ćwiczenia fizyczne redukują tkankę tłuszczową w całym ciele, a ich dodatkową zaletą jest to, że są zabawne.

Ćwiczenia kardio mogą pomóc Ci schudnąć i wymodelować piersi, a treningi o dużej intensywności mogą skupić się na obszarach problematycznych. Ćwiczenia cardio przyspieszają metabolizm i pomagają w utracie tkanki tłuszczowej, natomiast ćwiczenia siłowe pomagają w kształtowaniu mięśni. Na przykład pływanie działa na mięśnie klatki piersiowej. Pompki wzmacniają ramiona i rdzeń. Jeśli chcesz zredukować tkankę tłuszczową i rozmiar ciała, najlepiej jest połączyć ćwiczenia kardio i podnoszenie ciężarów.

Masaż redukuje tkankę tłuszczową

Istnieje kilka powodów, dla których warto poddać się masażowi przed zabiegiem zmniejszenia piersi. Może on pomóc w zmniejszeniu ilości tłuszczu odkładającego się w tkance piersi. Może on także poprawić wygląd rozstępów i elastyczność skóry. Szczególnie korzystne przy zmniejszaniu piersi są masaże z użyciem naturalnego oleju kokosowego. Oleje te są wchłaniane przez tkankę piersi i redukują tkankę tłuszczową, jednocześnie zwiększając elastyczność skóry i poprawiając wygląd rozstępów. Masaże w celu zmniejszenia piersi są skuteczne zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Wielu chirurgów plastycznych nie wierzy w korzyści płynące z masażu po zabiegu zmniejszenia piersi, uważając, że powoduje on niepotrzebny ból. Wszystko zależy od Twoich preferencji i konkretnych problemów zdrowotnych, z którymi się borykasz. Pamiętaj, aby przed zabiegiem zapytać swojego chirurga o korzyści płynące z masażu. Istnieje pewne ryzyko związane z wykonywaniem masażu po zmniejszeniu piersi, dlatego najlepiej omówić to z chirurgiem przed zabiegiem. Masaże przynoszą także inne korzyści.

Olej lniany zmniejsza rozmiar piersi

Zwiększenie dziennego spożycia siemienia lnianego może spowodować zmniejszenie piersi. Siemię lniane zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, które zmniejszają ilość estrogenu. Wiele kobiet zauważyło zmniejszenie rozmiaru piersi po spożyciu siemienia lnianego. Należy jednak pamiętać, że kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem jakichkolwiek suplementów. Nie jest jasne, czy siemię lniane ma jakiekolwiek inne korzyści.

Wykazano, że dieta bogata w lignany (związki występujące w siemieniu lnianym) zmniejsza rozmiar piersi. Niektórzy badacze uważają, że efekt ten może wynikać również ze zdolności siemienia lnianego do zapobiegania wzrostowi guzów piersi. Składnik olejowy siemienia lnianego, zwany lignanem, hamuje wzrost guzów sutka na późnym etapie kancerogenezy. Badanie opublikowane w czasopiśmie American College of Nutrition wykazało, że lignany zawarte w diecie mogą hamować wzrost guzów piersi.

Praktykowanie jogi zmniejsza rozmiar piersi

Wiele kobiet zastanawia się, czy ćwiczenie jogi zmniejszy rozmiar ich piersi. Odpowiedź brzmi jednak: tak! Udowodniono, że joga zmniejsza rozmiar piersi poprzez rozciąganie i tonizowanie ciała. Jedną z najskuteczniejszych pozycji zmniejszających piersi jest pozycja półksiężyca, znana również jako pozycja lotosu. W tej pozycji ćwiczący stoi z rozstawionymi stopami i rękami opartymi na talii. Następnie ciało wygina się do przodu, a prawe kolano unosi się do podłogi. Następnie ćwiczący powinien patrzeć w górę i utrzymać pozycję przez kilka minut.

Praktykowanie tej asany pomoże ci zbudować jędrniejszy i pełniejszy biust. Mięśnie klatki piersiowej w tej pozycji są rozciągnięte i wzmocnione. Najlepsze w tej pozycji jest to, że świetnie łagodzi stres i niepokój. Możesz też wykorzystać tę pozycję do zmniejszenia rozmiaru piersi poprzez wzmocnienie mięśni klatki piersiowej. Jest to jedna z najskuteczniejszych pozycji, jakie można wykonywać podczas diety. Jeśli tylko będziesz ćwiczyć ją prawidłowo, wkrótce zobaczysz rezultaty!

Stosowanie ukierunkowanych ćwiczeń w celu redukcji tkanki tłuszczowej

Choć istnieje wiele rodzajów treningu, ćwiczenia sercowo-naczyniowe i siłowe są szczególnie skuteczne w spalaniu tłuszczu i poprawie ogólnego stanu zdrowia. Podczas gdy ćwiczenia cardio spalają kalorie i sprzyjają utracie wagi, ćwiczenia ukierunkowane pomagają zdefiniować mięśnie i ujędrnić okolice piersi. Pchnięcia, przysiady i wyciskanie na klatkę piersiową to dobre sposoby na wzmocnienie mięśni klatki piersiowej. Push-upy ujędrniają także ramiona i klatkę piersiową. Możesz włączyć te ćwiczenia do swojej codziennej rutyny.

Ćwiczenia na brzuch są także skuteczne w spalaniu tłuszczu i ujędrnianiu piersi. Szczególnie korzystne jest wykonywanie pompek na zgiętych kolanach, ponieważ mięśnie piersiowe są zmuszone do spalania znacznej ilości tłuszczu. Wykonując to ćwiczenie dwa razy dziennie, w stosunkowo krótkim czasie zauważysz znaczące rezultaty. To ćwiczenie pomoże Ci spalić znaczną ilość tłuszczu i sprawi, że Twoje piersi będą mniejsze i bardziej jędrne.

Stosowanie zielonej herbaty w celu redukcji tkanki tłuszczowej

Stosowanie zielonej herbaty jako suplementu wzmacniającego piersi może być korzystne na kilka sposobów. Zawiera ona kofeinę i katechinę, rodzaj flawonoidu. Oba te związki pomagają organizmowi eliminować toksyny i poprawiają metabolizm. Ponadto ma właściwości przeciwzapalne i uważa się, że zmniejsza ryzyko wystąpienia różnych chorób. Jest również pomocna dla tych, którzy poświęcają się ćwiczeniom fizycznym. Należy jednak pamiętać, że zielona herbata nie może zastąpić ćwiczeń fizycznych.

Picie zielonej herbaty może także pomóc w utracie wagi. Nie zawiera ona kalorii, więc stanowi doskonałą alternatywę dla napojów zawierających cukier. National Institutes of Health zaleca picie od trzech do ośmiu filiżanek dziennie. Należy pamiętać, że zielona herbata zawiera kofeinę, dlatego jej picie w czasie ciąży nie jest zalecane. Mimo to regularne picie zielonej herbaty może zmniejszyć ryzyko zmniejszenia piersi. Aby uzyskać optymalne rezultaty, stosuj zieloną herbatę z umiarem i skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *