Operacja zmniejszenia piersi – czy komplikuje problemy zdrowotne?

Operacja zmniejszenia piersi - czy komplikuje problemy zdrowotne?

W przeszłości dowody na skuteczność zabiegów chirurgicznych mających na celu zmniejszenie rozmiaru piersi nie były dobre. Płatnicy zewnętrzni wymagali określonej masy tkanki na pierś. Nie były one sprawiedliwe dla wszystkich kobiet, ponieważ o wiele łatwiej byłoby usunąć tkankę piersi otyłej niż cieńszej. Obecnie jednak dowody są bardziej pozytywne. W dłuższej perspektywie zmniejszenie rozmiaru piersi nie jest złym pomysłem dla zdrowia kobiety.

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z beautywpolsce.pl

Żadne obiektywne kryteria operacji zmniejszenia piersi nie są poparte wiarygodnymi dowodami

Ubezpieczyciele zdrowotni nie są zobowiązani do stosowania obiektywnych kryteriów operacji zmniejszenia piersi. Są jednak zobowiązani do rozważenia jakości dowodów naukowych wspierających ich politykę medyczną. Ubezpieczyciele często stosują wagę wyciętej tkanki jako wartość graniczną. Według ostatniego badania przeprowadzonego przez Kriegera i współpracowników, 472 gramy usuniętej tkanki piersi odpowiada rozmiarowi piersi przeciętnej kobiety. Mimo to ilość tkanki piersi usuniętej drogą chirurgiczną nie jest zgodna z wagą przeciętnej kobiety.

Chociaż istnieje wiele powodów, dla których kobiety poddają się mammoplastyce redukcyjnej, jedynymi wiarygodnymi obiektywnymi kryteriami do przeprowadzenia zabiegu są pacjentki z ograniczeniami fizycznymi i dodatkowym ciężarem w piersiach. Procedura ta jest uważana za medycznie konieczną, jeśli zmniejsza ból i niepełnosprawność. Tylko w skrajnych przypadkach CCG zapłaci za zabieg. W badaniu tym nie oceniano jednak powikłań doświadczanych przez kobiety, które poddały się operacji zmniejszenia piersi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *