Wypadanie włosów – czy warto zdecydować się na przeszczep?

Nadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyczy nie tylko mężczyzn, ale też kobiet. Sprawdź, jak może pomóc przeszczep włosów.

Każdego dnia wypada nam pewna ilość włosów i jest to zjawisko naturalne, o ile nie jest ich za dużo. Nadmierne wypadanie włosów i łysienie to problem, który dotyka nie tylko mężczyzn, ale również kobiet. Farmakologiczne leczenie łysienia nie zawsze daje rezultaty, dlatego coraz więcej osób decyduje się na przeszczep włosów. Na czym polega ten zabieg i czy jest bezpieczny? Wyjaśniamy.

Przyczyny wypadania włosów

Nadmierne wypadanie włosów to problem, na który wpływ ma wiele czynników. W ciągu doby tracimy do około 100 włosów, czego większość osób nawet nie zauważa. Jeśli utrata włosów jest znacznie większa, na pewno to zauważysz – włosy „wychodzą garściami”, duże ich ilości pozostają na szczotce, a na głowie tworzą się zakola lub widać przerzedzenia, przyczyną mogą być poważne problemy zdrowotne i wówczas warto skonsultować się ze specjalistą, np. z dermatologiem lub endokrynologiem. Za wypadanie włosów najczęściej odpowiadają zaburzenia w gospodarce hormonalnej oraz niedobory składników pokarmowych (np. żelaza, cynku, witamin z grupy B). Stres jest czynnikiem, który może przyspieszać i potęgować łysienie.

Dla kogo przeszczep włosów?

Aby powstrzymać wypadanie włosów, należy najpierw rozpoznać przyczynę i postawić diagnozę. Zanim zapadnie decyzja o przeszczepie włosów, lekarz przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad dotyczący stanu jego zdrowia i stosowanej pielęgnacji. Jak zauważają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, na przeszczep włosów najczęściej decydują się osoby, u których wcześniejsze leczenie łysienia nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Przeszczep włosów stosuje się w przypadku najbardziej powszechnego – łysienia androgenowego, które występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn i wynika z podwyższonego poziomu hormonów męskich (androgenów). Zabieg ten umożliwia również odtworzenie owłosienia w miejscach blizn po operacjach, urazach i oparzeniach. Można za jego pomocą uzupełnić owłosienie w obszarze brwi, brody i wąsów. Zabiegu nie można natomiast wykonać wtedy, gdy przyczyną wypadania włosów jest łysienie plackowate.

Na czym polega transplantacja włosów?

Zabieg Smart Graft to najnowocześniejsza metoda przeszczepu włosów oferowana m.in. w Klinice Miracki. Jest to zabieg mało inwazyjny, wyróżniający się wysoką skutecznością. Polega na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszków włosowych (tzw. graftów) i przeszczepianiu ich w miejsce wypadania włosów. Zabieg wykonywany jest przez chirurga, który posługuje się zaawansowanym technologicznie urządzeniem. Implanty włosów pobierane są przy pomocy specjalnej głowicy zakończonej mikroskalpelem. Zanim zostaną zaszczepione w miejscu docelowym, przechowywane są w specjalnych pojemnikach, w których panują sterylne warunki, zwiększające ich żywotność. Włosy implantowane są w wybrany obszar przy użyciu precyzyjnego „pena”. Chirurg z ogromną dokładnością kształtuje linię włosów, aby przyszła fryzura wyglądała jak najbardziej naturalnie.

Leczenie łysienia w klinice medycyny estetycznej

Nadmierne wypadanie włosów najlepiej skonsultować ze specjalistą, który ma doświadczenie w leczeniu tego rodzaju problemów. Decydując się na profesjonalny zabieg, masz pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i skutecznie. Zabieg Smart Graft charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością, dzięki temu, że implanty włosów pobierane są i zaszczepiane w zamkniętym systemie. Przeżywalność włosów transplantowanych metodą Smart Graft sięga 98%. Zabieg jest w dużym stopniu zautomatyzowany, jednak nadal główną rolę spełnia w nim lekarz, który czuwa nad precyzją i estetyką procedury.Jeśli chcesz poznać najlepszą dla siebie metodę leczenia łysienia, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *