Zmniejszanie piersi – na co uważać przed, w trakcie i po operacji

Zmniejszanie piersi - na co uważać przed, w trakcie i po operacji

Dzięki operacji zmniejszenia piersi uzyskasz nowy, mniejszy rozmiar biustu, ale na co powinnaś uważać? Oto trzy rzeczy, na które należy uważać po operacji: palenie papierosów, nadwaga i zły stan zdrowia. Po operacji należy także ćwiczyć, aby wspomóc proces gojenia. Chociaż operacja zmniejszenia piersi jest prostym zabiegiem, po którym możesz wyglądać i czuć się jak najlepiej, przed zabiegiem powinnaś unikać tych złych nawyków.

Palenie tytoniu

Jeśli zastanawiasz się nad zmniejszeniem piersi, przestań palić – te dane są wynikiem wysiłku specjalistów strony york-fitness.pl. Palenie papierosów znacznie zwiększa ryzyko powikłań po zabiegu. Nie tylko uniemożliwia ono prawidłowe gojenie się rany, ale także zmniejsza dopływ krwi do rany. Palenie zmniejsza także naturalną zdolność organizmu do gojenia się, co skutkuje gorszą jakością wyników. Palenie zmniejsza także szybkość gojenia się ran i może prowadzić do powstawania bliznowców i innych powikłań.

Nadwaga

Powodem, dla którego należy poczekać z utratą nadwagi przed operacją zmniejszenia piersi, jest fakt, że kolejne ciąże mogą zwiększyć rozmiar piersi i spowodować zmianę ich kształtu. Wcześniejsze przeprowadzenie zabiegu zapewni trwalszy efekt i zapobiegnie konieczności przeprowadzania operacji korygujących, które mogą wydłużyć czas rekonwalescencji. Jeśli planujesz w przyszłości urodzić dziecko, ważne jest, abyś omówiła tę decyzję ze swoim chirurgiem.

Słaby stan zdrowia

Jeśli rozważasz przeprowadzenie operacji zmniejszenia piersi, możesz być zaniepokojona swoim obecnym stanem zdrowia. Wprawdzie chirurg będzie w stanie pomóc w ustaleniu konkretnego stanu zdrowia pacjentki, ale można także zasięgnąć dodatkowej porady u lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli cierpisz na przewlekłe bóle, zwykle wystarczy przesiewowe badanie mammograficzne. Jeśli w przeszłości występował u Ciebie przerost piersi, przed podjęciem decyzji o zabiegu powinnaś skontaktować się z ekspertem w dziedzinie chirurgii zmniejszania piersi.

Ćwiczenia po operacji zmniejszenia piersi

Po operacji zmniejszenia piersi należy rozpocząć program ćwiczeń, aby odzyskać sprawność fizyczną. Zacznij od ćwiczeń o mniejszej intensywności, takich jak spacery czy jogging. Jeśli nie jesteś pewna, czy powinnaś zacząć ćwiczyć po operacji zmniejszenia piersi, zacznij powoli i stopniowo zwiększaj poziom aktywności. Najlepszy jest lekki ruch, ponieważ pomaga on ciału odzyskać sprawność po operacji i zapobiega sztywności pooperacyjnej. Możesz stopniowo zwiększać liczbę ćwiczeń, zaczynając od pięciu powtórzeń.

Nacięcia o najmniejszym oporze

Chirurg zastosuje nacięcia o najmniejszym oporze, ponieważ jest to najkrótsza droga do zmniejszenia rozmiaru piersi. Nacięcia chirurgiczne wykonuje się wzdłuż obwodu skóry, pozostawiając środek otoczki w stanie nienaruszonym. Skóra na obwodzie zostaje wycięta, a otoczka zostaje zmniejszona do bardziej normalnego rozmiaru. Jeśli piersi są nadmiernie duże i wiszące, można wykonać przeszczep brodawki sutkowej.

Paski zamykające skórę

Jeśli rozważasz operację zmniejszenia piersi, być może powinnaś zapytać swojego chirurga o paski zamykające skórę. Niektórzy chirurdzy piersi stosują je, a inni nie. Pasy do zamykania skóry mogą pomóc w prawidłowym gojeniu się nacięć. Należy jednak pamiętać o ryzyku związanym z ich stosowaniem. Oto, na co powinnaś zwrócić uwagę. Nierzadko zdarza się, że plastry do zamykania nacięć mogą powodować komplikacje. W tym artykule omówimy zalety i wady różnych rodzajów opasek do zamykania skóry, zanim poddasz się zabiegowi.

Biustonosz uciskowy

Noszenie biustonosza uciskowego przed operacją zmniejszenia piersi może pomóc w szybszym powrocie do normalnego wyglądu. Wiele kobiet, które noszą go po operacji, wykorzystuje go jako podtrzymujący biustonosz sportowy. Niektóre z tych biustonoszy są wyposażone w woreczki do drenażu, podczas gdy inne ich nie używają. Tak czy inaczej, ważne jest, aby nosić odpowiedni biustonosz, dostosowany do Twojej indywidualnej sytuacji. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć odpowiedni dla Ciebie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *