Bolesność piersi – najlepsze sposoby łagodzenia bolesności piersi w czasie ciąży

Bolesność piersi - najlepsze sposoby łagodzenia bolesności piersi w czasie ciąży

Najlepsze sposoby na złagodzenie bolesności piersi w czasie ciąży to używanie podtrzymujących biustonoszy, stosowanie chłodnych okładów w celu zmniejszenia obrzęku oraz spanie na boku, aby uniknąć nacisku na klatkę piersiową. Pomocne są również kliny do spania na boku lub poduszki ciążowe. Jeśli nie możesz spać na boku, wypróbuj poduszkę ciążową lub kliny do spania na boku, aby zapewnić sobie dodatkowe wsparcie i wyściółkę. Jeśli wszystko inne zawiedzie, wypróbuj leki z grupy NLPZ.

NLPZ

NLPZ na bolesność piersi okazały się skuteczne w kontrolowaniu bólu po operacji piersi. Badania wykazały jednak, że leki te mają działania niepożądane. Leki te nie powinny być przyjmowane przez matki karmiące piersią. Mogą one powodować działania niepożądane i powinny być stosowane wyłącznie pod nadzorem lekarza. Niemniej jednak leki z grupy NLPZ są skuteczniejsze w zwalczaniu bólu niż inne metody leczenia, zwłaszcza jeśli są stosowane regularnie. Jeśli jesteś w ciąży, nie czekaj, aż ból będzie zbyt silny, aby wypróbować leki z grupy NLPZ.

Leki z grupy NLPZ są przydatne w łagodzeniu bólu piersi, ale przed ich zastosowaniem należy omówić z lekarzem skutki uboczne. Niektóre kobiety stosują także miejscowo leki z grupy NLPZ, ale ta opcja ma swoje wady. Niektóre kobiety donoszą o nieprzyjemnych skutkach ubocznych stosowania miejscowych leków z grupy NLPZ. Z tego powodu NLPZ nie są odpowiednim leczeniem dla wszystkich kobiet. Jeśli cierpisz z powodu bólu piersi, przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku powinnaś porozmawiać z lekarzem.

Lekarz rozpoznaje ból piersi na podstawie jego nasilenia. Do oceny intensywności bólu piersi stosuje się 10-stopniową skalę. Może on występować w jednej lub obu piersiach i mogą mu towarzyszyć inne objawy, takie jak guzek w jednej lub obu piersiach, zgrubienie piersi lub wyciek z brodawki sutkowej. Ból piersi może przeszkadzać w zasypianiu, aktywności seksualnej i pracy.

Niektóre kobiety odczuwają ból piersi w wyniku stosowania hormonalnej terapii zastępczej. Ten rodzaj bólu może obejmować mięśnie ściany klatki piersiowej. Ból piersi, który ma charakter cykliczny, może pojawiać się raz w miesiącu i często ustępuje wraz z miesiączką. Jeśli nie jesteś pewna przyczyny, spróbuj prowadzić dzienniczek bólu przez dwa lub trzy miesiące i sprawdź, czy objawy mają jakiś wzorzec.

Jod molekularny

Nowy lek o nazwie Jod molekularny na bolesność piersi ma przywracać prawidłową tkankę piersi i zmniejszać objawy włókniakowatości piersi, która dotyka do 70% kobiet przed menopauzą. Choroba ta jest wynikiem wzmożonych podziałów komórkowych spowodowanych działaniem hormonów i może prowadzić do obrzęku i bólu piersi. Jod molekularny jest formą jodu, która – jak wykazano – zmniejsza bolesność piersi.

W badaniu obejmującym 1365 pacjentek efekty stosowania jodu molekularnego w przypadku bolesności piersi nie były całkowicie jednoznaczne. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi były: ból, trądzik, przerzedzenie włosów i nudności. Jednak pacjenci z pewnymi zaburzeniami tarczycy lub niskim poziomem jodu powinni porozmawiać z lekarzem w celu omówienia możliwości leczenia. Innym zastrzeżeniem jest to, że nie przeprowadzono badań u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

W badaniu wzięło udział 111 kobiet w stanie eutyreozy. Od pacjentek wymagano umiarkowanego lub silnego bólu piersi (mierzonego za pomocą wizualnej skali analogowej) oraz obecności zwłóknienia obejmującego 25% powierzchni piersi. W badaniu wykazano, że środki zachowawcze, takie jak implanty piersi, nie przyniosły ulgi w bólu. Dawki placebo i 1,5 mg spowodowały wysoki wskaźnik rezygnacji z badania, wynoszący średnio odpowiednio 11,8% i 31,3%.

Jod molekularny jest również bezpiecznym suplementem. Fioletowa marka jodu zawiera 3000 mcg jodu i 55 mcg selenu. Połączenie jodku i jodanu jest wchłaniane w układzie pokarmowym i tworzy jod molekularny. Chociaż nie jest on tak skuteczny jak inne suplementy jodu, ma pozytywny wpływ na raka piersi.

Poduszki ciążowe

Poduszka ciążowa zapewnia kobietom w ciąży duży komfort. Często kobiety nie są w stanie spać na plecach, co zwiększa ryzyko urodzenia martwego dziecka. Poduszki ciążowe nie tylko zmniejszają ból pleców, ale są też wygodne i pomagają kobietom lepiej spać. Co więcej, mogą być używane jako poduszki ciążowe w trzecim trymestrze ciąży. Poza zapewnieniem komfortu poduszki ciążowe mogą również pomóc w zmniejszeniu skurczów nóg.

Dostępnych jest wiele rodzajów poduszek ciążowych, a wybór materiałów, z których są wykonane, może być bardzo różny. Niektóre kobiety uważają, że poduszki z pianki memory są wygodniejsze od tradycyjnych, podczas gdy inne uważają, że są one bardziej gorące niż lubią. Inne kobiety mogą preferować poduszki wykonane z materiałów hipoalergicznych lub alternatywnych dla puchu. Wszystko zależy od Twoich preferencji, ale poduszki ciążowe zapewniają dodatkowy komfort. Jest to szczególnie pomocne dla kobiet, które często budzą się w nocy i mogą mieć problemy z zasypianiem w ciągu dnia.

Chociaż spanie na boku może być preferowaną pozycją w czasie ciąży, może ono stanowić nowe wyzwanie, gdy Twój brzuch staje się większy. Spanie na boku może również powodować dodatkowy nacisk na biodra i plecy. Do poduszek ciążowych, które pomagają złagodzić te problemy, należą poduszki Boppy i Snoogle. Podtrzymują one brzuszek, a także plecy, szyję i ramiona, a ponadto można je prać w pralce. Większość poduszek ciążowych ma regulowane paski, które można wykorzystać do dostosowania ich do zmian w organizmie.

Dla ciała poduszki ciążowe mogą pomóc złagodzić dyskomfort i zmniejszyć bolesność związaną z karmieniem piersią. Poduszka ciążowa na bolesność piersi zalecona przez położną będzie również służyć jako podpórka do karmienia dziecka po porodzie. Możesz nawet wybrać poszewkę na poduszkę z subtelnymi skandynawskimi wzorami kwiatowymi. Stanowią one wspaniały prezent dla mam. Można je nawet później wykorzystać jako gniazdka dla niemowląt.

Kliny do spania na boku

Wiele kobiet jest zaskoczonych, gdy dowiaduje się, że kliny do spania na boku mogą pomóc w walce z bólem piersi, a wiele z nich kwalifikuje się obecnie do refundacji w ramach Medicare lub ubezpieczenia zdrowotnego. Poduszki te nie tylko pomagają kobietom radzić sobie z bólem piersi po różnego rodzaju operacjach, ale także ułatwiają im szybki powrót do zdrowia po operacji piersi. Poniżej przedstawiono kilka wskazówek, które pomogą Ci upewnić się, że wybrane przez Ciebie kliny do spania na boku są dla Ciebie najlepszym wyborem.

Ciąża: Lekarze zazwyczaj zalecają, aby kobiety śpiące na plecach nie używały klinów do spania na boku. Pomagają one utrzymać ciężarne kobiety w pozycji pionowej, zapobiegając przewróceniu się na plecy. Idealnie byłoby, gdyby klin do spania na boku był umieszczony dokładnie przy plecach i pod brzuchem. Kliny te mogą również pomóc w zmniejszeniu bólu pleców i bioder związanego z ciążą.

Ból pleców związany z operacją: Poduszki te nie tylko zapobiegają bolesności piersi, ale także zapobiegają przypadkowemu położeniu się pacjentki na drenach lub nacięciach. Dzięki temu, że poduszki te podnoszą dolną część ciała i spłaszczają kręgosłup, pomagają kobietom uniknąć bólu pleców i opuchniętych kostek. Mogą one również stanowić doskonałą i niedrogą alternatywę dla regulowanych łóżek i pionizatorów. Gdy ciało kobiety jest obolałe i niewygodne, kliny do spania na boku mogą pomóc złagodzić dyskomfort i poprawić jakość snu.

Kolejną zaletą klinów do spania na boku jest to, że zapewniają one dodatkowe podparcie dla klatki piersiowej i pomagają zmniejszyć nacisk na dolną część pleców. Poza bolesnością piersi, poduszki te mogą pomóc osobom cierpiącym na refluks żołądka i przewlekłe bóle. Kiedy leżysz, grawitacja pomaga w odprowadzaniu śluzu z zatok. Może to również złagodzić objawy refluksu i choroby refluksowej przełyku.

Olej rycynowy

Bardzo skutecznym domowym sposobem na bolesność piersi może być nałożenie na nie tłoczonego na zimno oleju rycynowego. Wiadomo, że substancja ta zwiększa funkcje limfocytów, czyli białych krwinek. Działanie tej metody może potrwać od trzech do siedmiu dni, ale z pewnością pomoże złagodzić dyskomfort. Jeśli leczenie olejkiem rycynowym nie przyniesie ulgi w ciągu kilku dni, lekarz może zlecić wykonanie biopsji guzka lub aspiracji torbieli wypełnionej płynem.

Pomocne może być także użycie ręcznika flanelowego. Można użyć dwóch do czterech kawałków materiału, najlepiej o powierzchni od trzech do czterech cali kwadratowych. Aby zastosować preparat, należy nasączyć ściereczkę olejkiem rycynowym, pamiętając o tym, aby pokryć nim całą powierzchnię. Następnie połóż namoczoną ściereczkę na plastikowym prześcieradle i przykryj ją ręcznikiem lub folią sarantową. Pozostawić na 45 do 60 minut przed wzięciem prysznica.

Wiele kobiet twierdzi, że naturalnym środkiem na bolesność piersi jest olejek rycynowy. Olejek ten jest od wieków stosowany jako domowy środek leczniczy. Używano go nawet do wewnętrznego wywoływania porodu. Jednak badania dotyczące skuteczności oleju rycynowego jako środka wywołującego poród są sprzeczne. Wiadomo również, że może on powodować biegunkę i ogólnie uważa się go za bezpieczny do użytku wewnętrznego. Niezależnie od tego, czy jest to środek naturalny, przed użyciem jakiegokolwiek oleju należy zasięgnąć porady lekarza.

Przykładanie okładów z olejku rycynowego na piersi może pomóc w wielu schorzeniach. Poprawia krążenie, usuwa toksyny z tkanek i dostarcza więcej substancji odżywczych do tkanek w celu ich utrzymania i naprawy. Przykładanie okładów z olejku rycynowego na zmienione chorobowo miejsce może być prostym sposobem na poprawę stanu tkanki piersi i zapobieganie dalszym problemom. Należy pamiętać, że olejek ten może plamić ubrania i pościel, dlatego rano należy go ostrożnie usunąć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *