Wizyta u lekarza online

Każdemu z nas zdarza się zachorować. Na szczęście aby skorzystać z profesjonalnej pomocy lekarskiej, nie musimy już nawet wychodzić z domu. Wystarczy jedynie skorzystać z usług, jakie świadczy lekarz online.

Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z beautyxpress.pl

Lekarz online – na czym polega taka usługa?

Warto wiedzieć, że wszyscy lekarze oferujący swoje usługi online to licencjonowani specjaliści, posiadający wszelkie prawa do wykonywania zawodu. Konsultacja z lekarzem online nie różni się zasadniczo niczym od wizyty w stacjonarnym gabinecie – oczywiście oprócz tego, że odbyć ją możemy z zacisza własnego domu. Lekarz online ma więc prawo do wystawiania recept, skierowań na badania, czy też zwolnień lekarskich.

Konsultacja lekarska online umożliwia opisanie specjaliście swoich problemów zdrowotnych, a następnie uzyskanie profesjonalnej pomocy – czy to w postaci wypisanych leków na receptę, czy też skierowania na dalsze badania. 

Aby skorzystać z pomocy lekarskiej oferowanej przez internet, wypełnić będziemy musieli prosty formularz. Pełni on rolę wywiadu lekarskiego – opiszemy w nim nasze dotychczasowe dolegliwości i powód, dla którego zgłaszamy się do lekarza, dotychczas przyjmowane leki, historię chorób, a także podamy dane personalne i kontaktowe. Podczas wizyty online dokładniej opiszemy specjaliście problemy, z jakimi się borykamy – warto poinformować go o wszelkich trapiących nas dolegliwościach.

Po zakończonym spotkaniu, lekarz specjalista przepisze nam niezbędne leki, wystawi e-receptę lub skierowanie na dalsze badania. Wszelkie dokumenty uzyskamy pocztą elektroniczną, a dostarczoną w ten sposób receptę zrealizować możemy w dowolnej aptece w całym kraju. Wizyta u lekarza online jest więc doskonała alternatywą dla konsultacji w tradycyjnej przychodni lekarskiej.

Jakie są zalety konsultacji lekarskiej online?

W przeciwieństwie do tradycyjnych przychodni i punktów medycznych, lekarz online zazwyczaj dostępny jest o każdej porze – cytat ten jest owocem pracy zespołu redakcyjnego portalu . Odbycie konsultacji możliwe jest więc praktycznie w dowolnym momencie. Warto także zaznaczyć, że w porównaniu do prywatnej wizyty w gabinecie lekarskim, koszt konsultacji online może okazać się nawet kilkukrotnie niższy. 

 

Ponadto, konsultacja lekarska online nie wymaga rozplanowania wokół niej całego dnia, co często zdarza się choćby w przypadku osób pochodzących z niewielkich miejscowości, bez lekarza dostępnego na miejscu. Muszą one przecież z wyprzedzeniem zaplanować ewentualny termin wizyty, a następnie przedłożyć konieczność dojazdu do przychodni nad wszelkie inne obowiązki danego dnia. Lekarz online umożliwia zaś uzyskanie pomocy medycznej nawet w kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu takiej potrzeby (oczywiście, zależy to od dostępności wolnych terminów).

Konsultacja lekarska online daje szereg możliwości. Bardzo często bowiem w ramach jednej przychodni internetowej swoje usługi świadczy szereg specjalistów. Możemy więc w łatwy i szybki sposób umówić się na konsultacje bez wychodzenia z domu z kilkoma różnymi lekarzami, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

Wreszcie, spotkanie z lekarzem online to maksymalna poufność i bezpieczeństwo. Niezależnie bowiem od tego, z jakim problemem zgłaszamy się do specjalisty, nie musimy wyczekiwać na nią w kolejce, ryzykując choćby zakażenie poważniejszą infekcją. 

Lekarz online – jakie korzyści płyną ze skorzystania z jego usług?

Lekarz online oferuje usługi, które są niezwykle korzystne dla wielu różnych grup odbiorców. Z jego pomocy skorzystać mogą choćby osoby starsze, dla których każda infekcja (a o taką nietrudno wyczekując w kolejce do specjalisty) może być bardzo niebezpieczna. To także najlepsza opcja, gdy zależy nam na przedłużeniu zwolnienia lekarskiego, czy przepisaniu przez specjalistę kolejnej partii leków na receptę, które musimy regularnie przyjmować. Konsultacja online umożliwia także uzyskanie antykoncepcji awaryjnej w łatwy i bezpieczny sposób. 

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *