Zmniejszenie tylko jednej piersi

Zmniejszenie tylko jednej piersi

Tak, możliwe jest zmniejszenie tylko jednej piersi. Dzięki temu uzyskasz większą symetrię niż w przypadku braku operacji. Nie uzyskasz jednak pełnej symetrii. Po operacji widoczne są również blizny, które jednak z czasem bledną. W tym artykule omówione zostaną różne procedury i ich wpływ na wygląd piersi. Dowiesz się także, jak przygotować się do operacji. Przed zabiegiem wykonaj badanie rezonansem magnetycznym.

Bezpłatne przeszczepy brodawek sutkowych są stosowane w celu zmniejszenia wyjątkowo ciężkiej piersi

Zabieg zmniejszenia piersi metodą bezpłatnego przeszczepu brodawek sutkowych to metoda powiększania piersi, w której brodawka sutkowa jest usuwana jako przeszczep skóry. Dzięki temu chirurg ma więcej miejsca na przeprowadzenie operacji i zmniejszenie rozmiaru piersi bez usuwania sutka – ta informacja została podana przez redaktora serwisu lekkafitneska.pl. Ten rodzaj pomniejszenia piersi nie zawsze jest jednak skuteczny i wiąże się z pewnym ryzykiem.

Zaletami tej techniki są prostota dla chirurga i minimalne blizny. Jedną z wad jest jednak możliwość powstania nierównych blizn i pigmentacji. Przeszczepy są pobierane ze skóry pacjenta, co może powodować pewne blizny i pigmentację w okolicy sutka. Powikłania te występują jednak rzadko, a technika wolnego sutka jest doskonałym rozwiązaniem dla pacjentek z ciężką makromastią lub dużymi, ciężkimi piersiami.

Przedoperacyjne badanie MRI

Przedoperacyjne badanie MRI w celu zmniejszenia piersi jest przydatnym narzędziem diagnostycznym u pacjentek poddawanych operacji z powodu nieprawidłowości w piersiach. U niektórych kobiet rezonans magnetyczny lepiej niż u innych pozwala na identyfikację guzów, dlatego należy go rozważyć u tych kobiet. Metaanaliza 44 badań wykazała, że MRI wykrywa więcej guzów resztkowych niż mammografia. Może to jednak prowadzić do opóźnień w wykonywaniu operacji oszczędzających pierś, jeśli konieczna jest dodatkowa ocena w postaci biopsji lub badania ultrasonograficznego typu second look.

Mimo tych obaw w jednym z ostatnich badań wykazano, że przedoperacyjne badanie MRI w celu zmniejszenia piersi może mieć minimalny wpływ na częstość nawrotów nowotworu. Wyniki MRI wskazują, że dodatni margines rzadziej występuje u pacjentek poddawanych tej procedurze. Wyniki MRI nie różnią się jednak istotnie między grupami. Konieczne są dalsze badania prospektywne w celu sprawdzenia roli MRI w zabiegach zmniejszania piersi u młodszych pacjentek.

Nacięcia

Nacięcia w celu zmniejszenia tylko jednej piersi nie są tak trudne do wykonania jak w przypadku podwójnej mastektomii. Chirurg wykonuje małe nacięcie w górnej części płata piersi i pociąga go w kierunku przyśrodkowym, aby zapobiec powstawaniu stojących stożków. Szwy zakładane są w taki sposób, aby przesunąć ponownie uformowaną tkankę w kierunku środka piersi i uzyskać pożądaną projekcję oraz naturalne przyśrodkowe i boczne krzywizny estetyczne. Może pojawić się trochę luźnej skóry i niewielka przerwa między nacięciami, ale są one niewielkie i nie będą zauważalne w dłuższej perspektywie.

Istnieją także dwa rodzaje nacięć w przypadku pojedynczej redukcji piersi. Najbardziej popularna jest metoda nacięcia przez dziurkę od klucza, którą często określa się mianem metody pączka. Nacięcie jest wykonywane w fałdzie piersi i rozciąga się tylko wokół otoczki. Ten rodzaj nacięcia jest częściej stosowany w przypadku niewielkich pomniejszeń i podniesień piersi. Jest on często stosowany u kobiet, które są niezadowolone z kształtu swoich piersi i nie są zainteresowane podwójną mastektomią.

Rekonwalescencja

Zabiegi chirurgiczne mające na celu poprawę rozmiaru piersi wymagają czasu rekonwalescencji. Mimo że po zabiegu będziesz odczuwać silny ból fizyczny, nie wystąpią żadne poważniejsze komplikacje. Rekonwalescencja po zabiegu zmniejszenia piersi wymaga kilku tygodni, zanim poczujesz się w pełni sił. Dobrze jest odpowiednio zaplanować czas rekonwalescencji, aby uniknąć bólu i niedogodności. Możesz potrzebować pomocy przy wstawaniu lub wykonywaniu niektórych czynności. W tym czasie warto poprosić o pomoc rodzinę i przyjaciół.

Oprócz procesu chirurgicznego czas rekonwalescencji będzie zależał od aktywności podejmowanej przez pacjenta. Chociaż odzyskanie komfortu po operacji będzie trudne, należy postępować zgodnie z zaleceniami chirurga. Jeśli obawiasz się o czas rekonwalescencji, poświęć trochę czasu na zbadanie szybszych metod. Oto kilka wskazówek, które przyspieszą Twój powrót do zdrowia:

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *